Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská - pár základních informací

dobry den , chci se zeptat mam terarium 80cm delka 55cm sirka 80 vyska....zajima me jake by bylo nejlepsi reseni pro vytopeni tohoto tšeraria na vhodnou teplotu pro krajtu kralovskou...na burze jsme si koupil infracervenou lampu heat glo 50w ....po nainstalovani svitila jen pul hodiny a pote jsme ji prozkoumal a byly v ni pavucinky prach a sklicko bylo praskle....vyhovovala by heat glo 50w nebo neco jineho?dekuji za rady :-)
Změna předmětu, původně: krajta kralovksa vyhrivani (halapremek)

Dobrý den, já jsem nedávno začal na stavbě mé první terarijní stěny ve které bude 6 terárek. Jako osvětlení, které by i vytápělo jsem dostal možnost malé halogenové žárovky 20W ( delaj se snad 35W a 50W nebo 60W - nejsem si jist ).I s objímkou to zabere přiblizne 5 cm, na zkousku jsem ji teda dal do prazdneho terarka a do par minut jsem mel teplotu 20cm pod zarovkou 32 stupnu. Myslite ze je to dobry zdroj pro vytapeni terarek?

Spis mi jde o to jestli svetlo z techto halogenu hadum nebude vadit. Rozhodne se mi nechce kupovat jednu zarovku za stovky korun a obycejne zarovky jsou oproti tejtem velke a spatne by se mi delal kryt na osvetleni aby nedoslo ke kontaktu zvirete s zarovkou.

Dekuju za odpoved a omlouvam se ze to pisu do tohoto vlakna ale nechci zbytecne zakladat nove.

Všech 6 terárek je o rozmerech základny 85x60 a výska je 60 cm.
Nastesti jsem si udelal delsi kabely, takze zarovku muzu dat od stropu az skoro k substratu. Jelikoz teraria nemam primo u sebe doma ale u rodicu tak se na to tedka nemuzu nejak podivat. Pocítam ze pro teplotu 30 stupnu budu vejska svetla tak 25-30 cm ode dna teraria.

No k veceru se tam pojedu podivat a budu to zkouset a zkouset nez dosahnu teploty jakou potrebuju pro chovance. Mohu sem teda pozdeji napsat presny informace a dolozit i info o tech zarovkach ( nejlip i fotku ) protoze rozhodne hrejou mnohem vic nez obyc zarovky a 3m kabel+zarovka+objimka+vypinac me vysel priblizne na 150 korun, coz si myslim ze neni zas tak strasny.

Nechci vám tu do toho skákat,ale záleží hodně na použitém materiálu pro terka ... co mám pro reginu sklěné (100x47x60cm),tak tam mam nějakou tu výhřevnou teraristickou žárovku o síle 75W a vytopí mě to tak na cca 24-33°C ... Za to pro Boa c. mám térka z OSB desek (cca 120x60x60cm) a stačí mi tam 25-30W reflektorka z Hornbachu a mám tam kolem 25-32°C +/- ... Jinak se žárovkama to dělám,tak že prohazuji bloky a vracím je na ten novější blok ... Protože jim opravdu nehodlám nechávat 50-100kč jen tak ... A výdrž u těch teraristických je aspon u mě kolem cca půl roku ... :-)

ahoj vzdyt od toho tu je tato poradna abys nam do toho kecal :-) mno ja mam terarko z osb desek 80x55x80cm.....
jen nechapu jak to myslis s tima blokama...nebo spis nevim co to je :-D vysvetlis mi to prosim?jak to myslis ze jim nehodlas nechavat 50-100kc jen tak za co? a u tebe je vydrz tech pul roku u ty heat glo?diky a promin za tolik otazek

jj kolem půl roku +/- ... Ale momentálně je mám ty "glo" jen ve dvou terárkách ... Jinak s blokama = paragon co ti daj u pokladny ... Tak když například koupím nějakou tu reflektorku a ta mi za cca půl roku kyksne,tak koupím opět novou (tu stejnou) a na ten nový doklad vrátím tu starou která mi kyksla ...;-)

vyhovovala by heat glo 50w nebo neco jineho?

Bude stačit obyčejná žárovka, případně bodovka přiměřené wattáže (nutno odzkoušet, proměřit)

zajima me cim je nejlepsi svitit a jak dlouho a co spotreba elektriky abych neplatil velikou castku

Svítit 12h (nejlépe pořídit spínací hodiny - nastavit např. na 8:00-20:00). Spotřeba se bude odvíjet od wattáže žárovky. (40W x 12h = 480W = 0,48kW denně = 14,4kW měsíčně = 172,8kW ročně x Vaše sazba za kw -kouknout do faktury)

takze nejlepsi na vyhrev 80x55x80cm teraria je sun glo

viz. "Bude stačit obyčejná žárovka, případně bodovka přiměřené wattáže."

Ale všechny tyto informace zde určitě lze dohledat.

Mucik: Převzato z tvého druhého zamknutého vlákna...

Když ho chceš změřit,chyt ho za hlavou a na konci těla a natáhni podel něčeho,pak si to změř (ale s citem je to prcek)

a kdyz ho natahnu nasilim neudela mi nic?

Neudělá ti nic, ale já bych ji tímto způsobem rozhodně neměřil...nechal bych ji spíš plazit podél něčeho rovného a úplně v klidu bych si ji změřil i bez násilného "rovnání".

Takže jsem se k tomu nachvilku dostal, řeknu ale teploty který jsou v terárkách u mě, takže u vás můžou být celkem rozdílný. To uz tu ale nekdo rekl.

Terárka jsou velka 85x60 a výska je 60 cm. Je to sestaveno z OSB desek, na kterych je nalepena pouze ze stran polystyren, ten je potřen celkem 3 vrstvy lepidla na dlazdicky, 2 vrstvy jsou jako zaklad a treti je s akvarijním pískem.
Terárko má 3 vetrání o rozměrech 15x5cm ( kazdy ma takovej rozmer :) ). Na dně terárka je linoleum a strop zustal tak jak je -> OSB deska.
Celé to je potřené nejakym nezavadnym lakem, ale uz nevim jakym ( jsem linej dojit do druhyho patra se podivat :P ). Terárium bylo bez vybaveni, proste cistej zaklad bez substratu,rostlin,vetvi a zvirete :).

Pouzita zarovka : Kanlux Halogen BULB 20w. (stojí pár korun )

výška světla : 20cm.
teplota pred zacatkem mereni : 20,0°C

Po 30 minutách měření teplota pod zdrojem vylítla na 30,5°C, teplota na druhý straně terárka ( tmavší kout ) 22,5°C.
Po hodině teplota vylítla na 31,3°C a teplota na druhy strane terarka 23,0°C.

výška světla : 35 cm
Po 30 minutách teplota pod zdrojem 26,5°C a celkove 23,5°C.
Po hodine teplota pod zdrojem 27,0°C a celkova zustala na 23,5°C.

Teplota v obouch případech zustala pod zdrojem stejna jako jsem udaval naposled akorat se mirne zvedla celkove na 24,5°C ( po 210 minutách).

Nejspis vam to asi nepomuze ale i tak to sem dam.
Doufám ze to nikomu nevadi ze jsem to sem hodil, pokud jo klidne to smazte.

Ještě s dovolením dodám že tohle Halogenové světlo i s objímkou zabere 7-8 cm ( měřil jsem to znova ), takže se vejde i do menších květníčků a bez problémů se tam dá přidělat i nějaký pletivo aby se tam had náhodou nedostal ( protože žárovka nekouká).

Ted jen jestli je to vhodnej zdroj svetla a tepla.:-)Pokud ne, budu rad kdyz me nejaky zkuseny chovatel informuje, at to vcas predelam, nez si do toho stihnu shanet zvirata.