Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Red-leg u Leptopelis?

Ahoj,

asi týden mám doma samičku Leptopelis vermiculatus. V pořádku přijímá potravu, na první pohled vypadá ok. Při bližším prohlédnutí jsem si však všiml žilnatosti pokožky na bříšku.

foto bříška (zezadu)
foto z boku
běžné foto
(omluvte kvalitu, je to focené narychlo a žabka nechce pózovat)

Další věcí, která se mi trošku nezdá, je její lenost... hýbe se jen tehdy, když to je nezbytně nutné. Ale třeba je to normální, nemá s nimi žádné předchozí zkušenosti. Píšu to sem ale proto, že je to jeden z údajných příznaků často skloňované choroby "red-leg".

Podmínky: 22°C, terárium 120 x 80 x 50 cm, spousta rostlin, RVV okolo 90%, 2 zářivky svítí 13 hodin denně, krmím cvrčky.

Co myslíte? Je ta žilnatost běžná nebo se skutečně jedná o nějakou chorobu?

Předem mockrát děkuji za pomoc! Nerad bych o leptopelisku přišel.

K žilkování se vyjadřovat nebudu, neb tuto zkušenost nemám, tedy nikdy jsem to neštudoval, mám už pouze dva samce a ani jeden toto nemá. U samice jsem to nezjišťoval. To že se moc nehýbe, je v pořádku, máš ji teprve týden, věř , že vydrží na jednom místě i delší dobu a pohne se až dostane hlad, nebo na ni přijdou jiné touhy. Pokud by jsi měl zájem , mohu ti ty dva samce darovat, musel by jsi si pro ně ale přijet do Děčína.

Moc děkuji za uklidňující odpověď ;), a také za nabídku těch samců. Děčín je pro mě však opravdu dost z ruky, navíc už jednoho samečka mám slíbeného od chovatelky z blízkého okolí. Čekám už jen na zdravotní stav samičky, abych ho zbytečně neohrozil.

Pokud by se někdo vyjádřil ještě k tomu žilkování, byl bych moc rád. Připadá mi stále víc, že je to normální (obzvlášť když je žába nažraná a kůže je napjatá), ale abych měl klid. Na internetu jsou fotky leptopelisek jen zvrchu, nějaký záběr bříška jsem zatím nenalezl.

Ještě jednou děkuji!