Rhacodactylus ciliatus - třes
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda někdo neví co způsobuje třes u samice rahacodactylus ciliatus. Samice je 1 rok stará v dobré kondici. Je krmena obden cvrčky a přesnídávkou. Při dotyku se velmi brání což předtím nedělala a lechce se třese hlavně na nohou a zrychleně dýchá. Díky za radu Saša.
Změna předmětu, původně: Rhacodactylus ciliatus (Arutha)
Jaké má podmínky? Dáváte ji nějaké vitamíny?
a na skle se drží dobře? Co čelist - pevná? Já bych si tipl oblíbenou MBD, ale podmínky by mě, stejně jako boom, zajímaly
Na skle se do včerejška dobře držela, dnes je pouze na bambusu. Terárko je vyhříváno 25W žárovkou. Cvrčci jsou obalováni v minerální směsi. Čelist má zatím pevnou.
Bohužel z výhřevu 25w žárovkou opravdu nezjistíme teplotu, jakou má denní a noční teplotu? O jakou minerální směs se jedná?
Denní teplota se pohybuje v rozmezí 26 - 28 stupňů. Noční pokles na 21-22C. Minerální směs Reptivite.
Nějakou formou dodávaná D3? Nevím jaký je obsah tohoto vitamínu v Reptivitu...
Obsah D3 v reptivitu je 22880 m.j./kg. Všude píšou že je obsah dostatečný. Je zajímavé že můj starší samec tyto příznaky nikdy neměl.
Tak nemusí to mít x zvířat a to jedno ano...navíc pokud třeba proběhla snůška, je to pro 0,1 dost náročné. Nehledě na to, Repashy, de Vojsoli a Fast v "bibli Rhacodactylů" popisují projevy deficitu vápníku / D3 jako "fatal calcium crash" kdy jeden den je zvíře OK a doslova přes noc "zgumovatí", třese se a odejde...
Jinak ten obsah D3 by měl být pro ciliáty OK. záleží samozřejmě i na dostatku vápníku - ta snůška byla nebo ne?
Snůška nebyla. Tak nevím co teď stím. Podle toho co píšete tak asi o ni přijdu.
Nehazte flintu do zita...Pokud se problemy projevuji jen pri uchopeni do ruky,tak bych to nehrotil.Pokud prijima potravu,tak zkuste dodat nejakou kasicku s dodanym vapnikem a nadrcenym B-komplexem.Chveni muze byt i nervoveho puvodu,tam by mohlo to Bcko pomoct. Drobet Ad3 by tam taky mohl prijit,ten ale davat max jednou za mesic a asi bych vysadit ty vitaminy,ktere pouzivate,aby nedoslo k predavkovani.
Tak nemusí to být vždy až tak...jestli je čelist pevná, končetiny taky OK, tak bych ji umístil samostatně do menšího terárka a hlídat krmení, zadotovat vápníkem - dobře se míchá do přesnídávek.
Nezatracoval bych ani návštěvu veterináře, to záleží odkud jste, aby byl ten vet co k čemu...třeba bude mít úplně jiný názor
EDIT: Red byl rychlý Jj, "nehasit flintu do žida..." Béčko mě nenapadlo, díky za doplnění.
Díky za rady,kterými se budu řídit. A navštívím i toho veterináře.
S veterinarem bych byl opatrny,malo kdo se primo specializuje na plazy.Napiste odkud jste a treba nekoho dostanete doporuceni.
Jsem z Ostravy, tak kdyby někdo věděl o specialistovi na plazy byl bych velmi vděčen za kontakt.
Na plazy je v Ostravě MVDr. Raška 736438238
a nechysta se na ni? Nema v sobe vejce? Vek na to sice ma minimalni, ale pokud je se samcem ktery dotira, tak se samice casto pusti do snaseni drive nez by mela, coz se jim muze stat osudnym.
Rhacodactylus - poděkování
Saša [90.178.78.168] , 09.03.2010 10:44, Ještěři, 0 odpovědí (66 zobrazení)
Před týdnem jsem se ptal co způsobuje třes u samice Rhacodactylus ciliatus. Bylo mi odborně porazeno a tímto bych chtěl poděkovat za rady Boomslang, arutha, redsnake.Samici se mi podařilo zachránit. Je v dobré kondici a žere. Použil jsem preparat Calcium chloratum - ivax. Po dvou dávkach se samice přestala třást a začala žrát.Ještě jednou dík.
zkopírováno ze samostatného vlákna (carlos)
Tak mi jsme asi před druhou snůžkou, ale samička je na tom špatně. Včera ráno jsme našli samičku ležet na zemi, byla jak gumová panenka.. No, ihned jsme se o ní začali starat, přes noc jsme s ní nic nezmohli, páč měla plnou tlamičku substrátu z terátka, nechtěla nic.. Dnes ráno jsem do ní nalila vodu a ona všechno vyvrhla i ten substrát. Sem tam měla nějaké křeče. Chudinka, od včerajška drží, doufám, že to zvládne do pondělka, abych jí koupila ten calcium chloratum...