Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vajicka uzovky cervene

Dobry den
prosim poradte mi co mam delat s vajicky uz. cervene? prisel jsem z prace a v misce s vodou je 5 vajicek a holka je hlida. maji byt v suchu, vlhku nevim prosim poradte nebo nejaky odkaz na postup odchovu
predem vsem moooooooc dekuji

zalezi na tom jestli byla pripoustena k samci nebo ne... Pokud ne tak jsou vajicka neoplozena (duch svaty pry v dejinach uradoval zatim jen 1x) a tudiz k nicemu...

Pokud k pareni doslo tak je dat do vlhkeho vermikulitu a inkubatoru pri t=27.5 - 28°C ... Ovsem pokud jsou v misce s voudou tak jim moc velkou sanci nedavam... Pri odebrani dbejte o to aby ste je neobracel - do vermikulitu je dejte v te poloze v jake se nachazeji - neotacet!! Zahrabat do 2/3...

Hodne zdaru

A můžu se zeptat jak to u tebe probíha celý cyklus?Začneme PÁŘENÍ-dejme tomu uspěšné:-) a tedkom jakou teplotu udržuješ , jak rosíš , bereš jí do rukou ?, zvětšuješ klid(ručník přes polovinu terária např.) , kdy tam dáváš rašeliník(vlhký , suchý) jak často ho znovu vlhčís , jestli sleduješ nějaké změny v chování jak a kdy zkoušíš čí je opravdu gravidní , zda-li měníš něco v teráriu atd atd. Asi víš co po tobě chcu , tak bych tě prosil o nějaké užitečné , praktické či už důležité informace.Díky předem:-)

po ukonceni zimovani krmim samici malymi myskami (dala by v pohode i dospelou ale nac hned prudit organizmus), samec je bez krmeni.. cca po 2 tydnech je dam k sobe... Pari se takrka okamzite... Samce nechavam dokud neni na samici videt gravidita - pak pohmatem zjistim vejce (tohle nedelej pokud s tim nemas zkusenosti) a samce oddelim... Vlhkost ani teplotu nemenim - takze standard... Hady beru do ruky jen kdyz musim, jinak maji klid.. Mne staci kdyz se na ne koukam...

Jo , moc mi to pomohlo , hlavně to s tím samcem u samice dokud není poznat gravidita , no ještě se zeptám jak dlouho to asi je ?Když je gravidní tak se jí dělají v zadní časti těla bulky ale ty jdou vidět až tak za 3 týdny ne?Právě bych se chtěl zeptat jestli nemáš foto či video těch gravidních guttek, na netu a na www.youtube.com jsou , ale tam vidím je kloaku a jak líhne vejce jinak opravdu nevím jak teda vypadá gravidní guttata nemám zkušenosti , tak kdybys mi to nemohl popsat za jak dlouho atd. nebo foto , páč nemám zkušenosti.Díky moc

s fotem i videem te sklamu... jak sem psal - hady se snazim rusit minimalne... Na samici poznas graviditu celkem jednoduse - stloustne a zere jak diva... Kdyz uz o ni samec nema zajem muze jit pryc - bude zrejme uz naparena... I kdyz u nekterych zvirat proste muze byt gravidita falesna - ale to nepoznas do posledni chvile (u gutek se mi to este nestalo, zato u hroznysu jo)...

Estli ti to pomuze tak prvni pozorovane pareni loni bylo 14.4.09, zhruba po 3 tydnech byla samice zretelne gravidni (pripominala mensi vzducholod) a znaska byla 23.6.09... Je dobre delat si zaznam :)

No já jsem tedka v takové situaci , dal jsem samce k samici asi před 5dny začli se pářit vše v pohodě , pak jsem si později všim , že jde samice do svleku tak sem samce oddělil a dat ho tam až se svlíkne?nemyslíš že je to zbytečné?může tam být i když se svlíka, jinak tedkom když začína doba páření strašně samec lozí po teráriu a snaží se utect klidně i 5hodin v kuse reje do předního skla , radši bych dol k té samici, samec je v teráriu s dalším samcem a zas jak ted začíná doba páření vyjíždí po sobě a chcou se pářit :-) .