Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Geoemyda spengleri

Zdravím,
stal jsem se čerstvým majitelem dvou asi půlročních spenglerek. Jsou uchvatné, jsem z nich nadšený. Rád bych se zeptal těch, co tyto želvy chovají či v minulosti chovali na pár věcí.
1. Jaký substrát používáte v teráriu.
2. teplota chovu
3. pohlaví jste rozeznali v jaké velikosti?
4. krmení
Abych zamezil případným poznámkám o lenosti “něco si vygooglovat”, předem oznamuji, že jsem si problematiku na netu prostudoval a na základě těchto poznatků, jsem se zařídil. Teď chci zjistit, jak je to v reálu u jiných chovatelů.
Já osobně je momentálně mám v malém teráriu o rozměrech 45x25, jsou totiž ještě hodně malé – 4,5cm, pak půjdou do velkého. Jako substrát mám vlhkou hlínu+písek+lignocel. Uvažuji ale o rašelině s pískem. V terárku jsou úkryty z kokosových skořápek a kmen, umělá kytka, mělké misky s vodou. Mám tam malou žárovku. Zespoda mám top. folii a udržuji teplotu termostatem okolo 24C, na opačné straně terária je 20-21. Chovatel od kterého je mám mi doporučil, aby u mláďat nebyl pokles tep. pod 20. Krmil je holátky a dost často, mě žerou take každý den, mám je ale zatím jen 3dny, nabídl jsem jim cvrčky, žížaly a svlečeného moučného červa – všechno berou, jsou žravé a nejsou vůbec plaché. Chci je krmit hodně šneky, uvažuji, že bych si pořídil dospělé achatiny a krmil jejich drobotinou. Krmíte i plži z přírody, třebas vodními(plovatky), nebo jen tím co vychováte doma?
Předem děkuji za příspěvky k tématu

loading...
Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ahoj, paráda, jsou moc pěkné. Já mám samce od r. 2005, byl to nějaký dovoz, samice mi odešla po týdn…
zelvacek2 09.03.2010 19:59
zelvacek2
Těch 30 °C snášely dobře ? poslední
chelydra 02.05.2020 22:26
chelydra

Ahoj, paráda, jsou moc pěkné. Já mám samce od r. 2005, byl to nějaký dovoz, samice mi odešla po týdnu, on měl taky nějakou plíseň, to jsme zvládli a od té doby je OK. Jen nějak sháním samici, ale upřímně až letos trochu úporněji - z různých důvodů. Mám ho v terárku (80x35) na směsi lignocelu, hrabanky, kůry a rašeliníku, vlhko, ale teplota dle místnosti - přes den i 30, v noci i pod 20, přírodní úkryty a kytky (nic origoš, zelenec a epifyta, co se mi teď úplně vykouřil název), přichyceno různě na stěny, svítím slabým UV. Občas ho vidím ve vodě (bazének cca 10x15x5). Občas má vnitřnosti, tu a tam myše, ale úplně nejvíc miluje žížaly - nic nechovám, vše kupované (v zimě), v létě vše z přírody. Kdyby někdo věděl o samici... Jeden čas jsem u něj měl terrapenku a hrozně ji miloval;-) Přeju hodně radosti

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru

loading...