Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama nežere a je stále ve vodě

Dobrý den,prosím o radu zkušenější chovatele.Naše agama kočinčinská,stará cca 1,5 roku tráví už desátý den stále ve vodě.Ráno,hned jak se rozsvítí světla,sleze ze své "ložnice" na skalním výčnělku u kytky(břečťan)a celý den,než opět všechno zhasne,je ve vodě.Buď se jen tak nechává vodou "vznášet" nebo plave,případně i zavírá očka a jde pod hladinu.Nádrž s vodou má cca 200 litrů,takže prostoru má hodně a evidentně jí to dost baví,protože když jí vyndám,tak se vzteká a chce zpátky.Problém je ale v tom,že těch deset dní už nežere a o potravu nemá ani zájem,můžeme před ní dát cokoli(švába,saranče,holátko)a nic,prostě má zájem jen o tu vodu....vypadá stále v pohodě,nehubne,barvu má hezkou,je čilá,ale dělá mi starosti,že nechce jíst...nevíte někdo,co blbne?Moc děkuji za odpovědi!
Změna předmětu, původně: nežere a stále ve vodě (MadMike)

loading...

Zdravim,to by jí ale bylo horko už ten rok a půl co jí máme.Od mala se takhle ráda koupe,ale až teď těch posledních deset dní tam je prostě pořád(ve vodě),jen na spaní si vyleze na svoje místo.Když je pustíme na "vyřádění" po bytě,tak normálně běhá,skáče a "hraje si" s ostatníma dvěma,a když je dáme zpět do terárka,tak hned zase vleze do vody a tam si prostě lebedí.Jo,ty podmínky: terárko je 120d x 100š x 70v,na zadní stěně a z boku je členité pozadí,asi pět míst s popínavýma kytkama(břečťan a scindapsus),vodní nádrž cca 200l.,nad tím plošina z části z kamínků a část kůra,šikmo přes terárko je nad vodou větev,osvětlení: zářivka Osram L 30W/72-965(ta svítí zhruba 12h.)a výhřevná Powersun-UV 100W(ta svítí 4h. dopoledne a 4h. odpoledne).Co se týče krmení,tak jim dáváme šváby,sarančata a pro zpestření tak jednou za čtvrt roku holátko.Šváby chováme vlastní,takže se snažím je krmit co nejzdravěji a ještě je sypeme Roboranem a jednou týdně jim dáváme pastu VITA-PET,malinko jen na olíznutí(na začátku chovu nám ji doporučil veterinář).Díky.

V tom že je často ve vodě bych neviděl problém. Ráda se koupe nepříjde mi na tom nic divného. Moji Physignáti mají sem tam období kdy jsou ve vodě takřka pořád. Neviděl bych v tom problém, je to jejich systém, ty moji jednou ročně jsou prostě skoro stále ve vodě jen na krmení, nebo spaní si vylezou ven. Třeba měsíc v kuse se takhle rádi rachtají ve vodě.
To že nežere se u nich stává celkem často, neboj ona se rozežere :-)