Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ústní zánět Boa

Dobrý den dostal sem hada Boa constriktor z důvodu že si jeden pan nevěděl rady a zistil sem že dýcha ustama a má rýmu.Boužel chudák had vyrustal ve špatných podminkách měl sem sto chuti ho dát na ochrance zvířat. Při manualní otevření tlamy jsem zjístil že na horní i spodní dásni se tvoři žlutý povlak a u váčku na jazýček také. Tak mě jedině napadlo že má zánět tlamy.Při myšlence že bych musel na veterinu a nechat tam balík tak mě jenom napadla jedíná věc.Skusit domáci léčbu odstranit zánět a použit inj.stříkačku na vyplachování tlamy 3x deně.Jenom by mě zajímalo jestli stakovou léčbou má někdo skušenosti.Napadlo mě vyplachovat vlažným čajem proti zánětům nebo jedině antibiotika dotaz musím si je asi určitě nechat předepsat.díky všem za odpověd.

Ahoj, měla jsem to u regiusky a byl to zánět tlamy a dýchacích cest. Já u veterináře byla a ranec to opravdu nebyl,za injekce,antibiotika,vitamíny a ošetření jsem zaplatila okolo 600.-Kč a to jsem tam byla asi desetkrát,i o víkendu. Dostávala sedm dní antibiotika a pak nějaké vitamíny. Doporučil zvýšit teplotu a každý den jí to z tlamy vytírat vatovou tyčinkou a pak desinfikovat hodně zředěným betadinem. A pomohlo to.

jak píše filda veterinář za 10 návštěv +antibiotika a jine potřeby a ještě o víkendu to vše za 600?? to by se mě vyplatilo i kdybych měl dojíždět do Prahy :D:D
k tomu veterinářovi se da dojít a předem se zeptat kolik by zato tak chtěl ale s 600 za komplet vybavu a mnohonasobnou navstevu nepocitej:D