Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bílé fleky na krunýři

Dobrý den,potřeboval bych poradit prosím.Vodním želvám se dělají vzduchové bublinky pod loupajícími se štítky,to by bylo normální,ale pod nima se dělá plíseň bílá,je to měkké a jde to seškrábnout.Co s tím?A jak tomu předejít?Mohlo by to být ze špinavé vody?Teď v zimě ji nevyměňuji moc,i méně svítím,protože želvy jsou v polospánku a nežerou.Vodu jsem vyměnil hned jak jsem fleky zjistil,ale nevím co víc udělat.Děkuji moc za rady.

cau hej to vypada na avitaminozu moja zelva to ma taky a leci se to dlouho, kup ji treba srdce (hvezi, veprove) a dej ho do mrazaku a pak ji ho na struhadle nastrouhej, nebo jatra, ale srdce je lepsi, ty fleky mozes potirat mastickou betadine ta je s jodem a je na to trochu dobra a pak mozes skocit za veterinarem at ji neco pichne, nake vitaminy.Potrva dost dlouho nez leky a vitaminy v srdci zaberou, ale po case se to spravi.Mozes zajit do lekarny a kupit roboran H je to sice pro savce ale velice dobre pro plazy.