Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mládě užovky červené nežere

Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Mám doma mládě užovky červené (cca 25 cm). Kupovala jsem ji 30.12.2009, terárium je zařízeno standartně, tzn. kokosový podklad, miska s vodou, úkryt. Poté, co jsem užovku přinesla domů, okamžitě normálně začala žrát v intervalu 1 holátko týdně. Proběhly dva svleky, naprosto bez problémů. 25.2 se zakalila a šla do svleku potřetí, ale neproběhlo to hladce jako vždy. Kůže se z ní loupala po cárech, mám obavy, že si pořádně dodneška nesvlékla hlavu. (má za hlavou zbytky staré kůže) Od té doby (tj. konec února) nežrala, potravu odmítá, ale je stále čiperná, bez problémů se nechá vzít do rukou, vesele si lozí po terárku. Nevím, jestli nejsou mé obavy přehnané, ale je to pořád ještě maličké hádě a nerada bych něco zanedbala. Pokud můžete někdo poradit, předem velice děkuji.

Jeslti je to malé mládě, jé už vím že je ;-), tak jí na pár hodin zavři do krabičky(ve které budou dírky, aby v ní mohla dýchat) s mokrými utěrkami papírovými, popř. toaletním papírem nebo papkapy(papírové kapesníky :-) ), mělo by jí to slézt samo, nebo jí po těch pár hodinách sama pomoz.

Je hodně přilepená?Nebo se dá v pohodě "oloupat"? Vem mokrý hadřík, přetírej ji tu hlavu a opatrně odtraň tu kůži i prsty, jak nepůjde tak pořád vlhč tím haříkem. Když ani to nezabere, dej ji do boxu z mokrýma ručníkama.To už se určo svlékne:-) ale u mě stačila vždycky ruka a mokrý hadřík;-)

Já vím, moje blbost. :-/ Sama mám na sebe vztek, že jsem ji nechala tak dlouho bez pomoci. Ale ptala jsem se na to i ve Zverimexu a tam mi akorát řekli, že si s tím nemám dělat starosti. Ale možná taky, že má parazity... Tak z toho jsem moudrá nebyla, pomohli jste mi víc!

Ahojky mně se to stalo u korálovky, také se špatně svlékla a někde jsem vyčetl že stačí koupel ve vlažné vodě (POZOR VE VLAŽNÉ NE V TEPLÉ!!!) dal jsem ji do vany s vodou nechal ji tam 5sekund, a když jsem ji vyndal tak se mi svlékla v ruce bez nevelké pomoci.