Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poznám, že se svléká?

Dobrý den, včera jsem si koupila svou první kudlanku, úplně mě okouzlila, je to Pseudocreobotra wahlbergii. Měla jsem u ní cvrčka a byl na ní asi velký a bála se ho, tak jsem jí ho dala kousek s pinzety a chvíli jedla. Zítra jí jedu pro octomilky tak doufám, že je bude jíst. Největší problém mi dělá to, že nevím kdy se může svléknout, údajně jí může potrava vyrušit a nemusí to dopadnout dobře. Budu ráda za každou radu do začátku i kdyby byla mimo téma. Moc děkuji.

loading...

Kudlanky všech druhů jsem nenasytní predátoři. To znamená jediné. Nebude žrát, když se má svlékat. Když ji krmíš, sleduj ji několik minut. Když o potravu nebude jevit zájem, raději ji vyndej. Ze tvé zprávy si nejsem jist, jak je velká, ale když se jakýkoliv bezobratlý svléká, je prakticky bezzbraný. Takže když o potravu nejeví zájem, pryč s potravou a zkusit další den. Když pořád nic ani svlek, vydrž dva dny. Jestli je fakt malá, bude se svlékat celkem často. Takže doporučuji si to hlídat:)

Je to ještě nymfa ale opravdu nevím jak je stará. Když se k ní cvrček přiblížil tak ho jen odhazovala od sebe a ustupovala, ale kdyz jsem jí dala kousek tak chvíli jedla. Koupila jsem ji na aquateře a prodavač podle mě sám nevěděl, když jí dal tak velkého cvrčka.A jestli se můžu zeptat ,když se svleče tak to po ní ,,svlečku" najdu?

svlečku najdeš, moje teda žrali i docela velký cvrčky ke konci.Trochu jsem to poznala dle toho, že byli více zbarvení do hněda, ale také jsem nerozeznala ten okamžik kdy se svléknou.Většinou jsem hodila cvrčka a opravdu za minutu se na něj hnali.Je pravda že cvrček může kudlance dost ublížit takže když ho nesežere tak ho radši vyndej
přeju hodně štěstí :)

Tenhle druh je pomerne dost dravy, u mne si kudlanky chytli stejne velkeho cvrcka jako byly ony samy. Pokad nejevi zajem tak toho cvrcka skus klidne az po dvou trech dnech nic se nestane a tak pokracovat ,, nepises jak casto ji krmis,, jestli nahodou neni prezrana,,

Není to myslím náhodné , viděl jsem je v listopadu v Ládví.
Možná jsi se jen lépe koukal/a.
O kudlách nic nevím, ale zrovna tenhle druh se mi taky moc líbí a když jsem je viděl, taky mi padly do oka hned na první pohled. Přeju hodně zdaru a úspěšné rozkemení tohoto nádherného zvířátka.
Ještě jsem našel toto chovk.php , třeba Ti to pomůže
PB

Hlavně buď trpělivá. Den dva počkej a pak zkus. Pokud stále neprojeví zájem, už by moh být problém, ale byl bych klidný. Zkus nám napsat prosím její délku, ať kdyžtak můžeme poradit, co jiného zkusit na krmení. Venku už se to začíná hemžit. Svlečka zůstane nejspíš někde viset, kudlanky je nežerou, to poznáš dosti jasně. Po svleku nejmíň den nekrmit!

To nemohu potvrdit, nebo alespoň mě to tedy tak nepřijde a ani v literatuře se neuvádějí za nějak extra těžko chovatelný, rozhodně druhy jako jsou Idolomantis diabolica se berou mnohem hůř udržitelný a to nemluvím o zástupcích rodu Metallyticus ty už se považují za skutečný "oříšek". Měl by se ale spíš k jejich chovu vyjádřit někdo kompetentňějsí než jsem já, rozhodně zde nechci vystupovat jako nějaký odborník na kudlanky. Velmi by mne zde zajímaly nějaké postřehy z chovu tohoto druhu, kdyby se někdo o nich rozepsal...

no já nemám naprosto žádné zkušenosti. Rozhoduji se, že začnu s chovem, mám totiž doma volné jedno insektárko pročetl jsem si, co se dalo, jak na internetu tak i v knížkách. Stejně bych ale raději začal s rodem sphdromantis, jak mi bylo odporučeno :), je ovšem fakt, že tady toho moc o kudlankách není.

Tak ono se jedná, že se musí splnit určité základní podmínky chovu, jako ostatně u každého zvířete a potom by to už zas takový problém neměl být (mám na mysli Pseudocreobotra whalbergii). Kudlanky rodu Sphodromantis jsou ovšem brány skutečně jako jedny z nejlehčeji chovatelných. Na těchto stránkách jsou ve schématech popsány základní podmínky držení : http://www.swissmantis.ch/articles.php?lng=fr&pg=1 59

Na prvním obrázku je samička rodu Sphodromantis vytvářející ootéku.
Na druhém je ukázka skvěle maskované ootéky druhu Pseudocreobotra wahlbergii.