Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ještěrka Omanosaura jayakari - chov v teráriu

Dobrý večer
Najde se na Teraporadně chovatel,který by měl s tímto druhem zkušenosti?Zajímá mě hlavně zimování.Tato ještěrka pochází z Ománu.Podle map s počasím se tam teploty v zimě pohybují kolem 18-20°C.Musí se tedy zimovat při vypnutých světlech a nebo jim bude vyhovovat celoroční chov bez odpočinku?
Chovám také Chameleony jemenské a ty v zimě snášejí bez problémů noční pokles teploty na 12-15°C.Píši to proto,že Jemen sousedí s Ománem.
Děkuji za případné odpovědi.

Tak konečně jsem se dočkal. Ještě jednou diky Meldovi.

Hned mám dotaz. Jakou máte zkušenost s jinak velkými/starými jednici v jednom teráriu? Mám dva cca 10-13cm v těle a od Meldy dva NZ 7/15. Mají cca 20-23 v těle. Doporučujete je radši oddělit? Vetší kusy mi agresivní nepřipadají, každopádně jakmile se přiblíží k prckům tak ti začnou bláznivě utíkat, a jsou většinu dne schovaní.

Diky za tipy