Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přimět chamíky pardálí k páření?

Mám pár zhruba 15 měsíců starých chamíků pardálích, ale nechce se jim pořád pářit. Před vánoci jsem je kupoval od majitele, který je měl v jednom terku společně od úplných prtat. Já jsem je dal ale od sebe, podmínky snad mají dobré... Zkouším občas dávat samce k samici, ale ten se nějak nemá k činu. Spíš ji raději začne vyžírat cvrčky, než aby se pochlapil. Jen jednou kýval hlavou ze strany na stranu když byl u ní, ale pak taky přestal... Prostě prosím o radu, jestli někdo nevýte jak jim trochu pomoct?

podle mě to bude dost problem jsou spolu od malička a někdy si zvyknou na sebe tolik že se ani nechcou pářit.ja je chovám zvlášt a jen je dám k sobě tak letí na samičku a je to.ale mám také jednoho má 11 měsíců a ten ještě nechce asi je mladej ale ti dva jdou na to hned.