Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lacerta viridis

Ahoj lidi chtěl bych se Vás zeptat jestli se dá tato krásná ješterka chovat..(ohledně zákonů)...a popřípadě kde jí pořídit,přibližná cena,náročnost chovu(osvětlení,terárko,zvláštní požadavky)

Předem díky

Jesli tě zajímají ještěrky,tak můžu doporučit Podarcis tiliguerta,Podarci pityusensis,Podarcis waglerianus,Podarcis siculus coeruleus,Podarcis lilfordi.Z velkých ještěrek Timon tangitanus,Timon lepidus,Timon pater,Gastropholis prasina.Potom některé druhy Gallotií.Všechny ještěrky se dají sehnat v Německu.Něco málo i u nás.:-)

Díky moc tk sem se koukal na všechny a nejhezčí jsou ty Podarcisky a chtěl bych se tě zeptat- jaká z těchto ještěrek je pro poměry běžného člověky nejideálnější???z hlediska chovu atd....a jestli se i nejaky tento druh da sehnat tady v čechách...a na závěr neměl bys nějaký stránky o jejich chovu jako je teplota, potrava, velikost teraria, strava, uvb atd???Díky moc

Chov ještěrek Podarcis tiliguerta je stejný jako chov ostatních podarcisek.Terárium 60x40x40 a jako podklad písek s rašelinou.Nějaký úkryt,kořen a pod žárovkou plochý kámen.Zářivku,nejlépa Sylvánia od Mika.Čím víc světla,tím líp.Může být klidně i UVčko.Já žádné nemám.Chov zásadně v páru.Zkoušeli jsme více samiček,ale v období páření se samice rvali tak že jsme o dvě přišli.Zůstal nám jen fungující pár.Zimováni při teplotách 5-7°C.Máme vyzkoušené zimovat při těchto teplotách jen jeden měsíc,potom se ještěrky probouzí a lezou.Což je nežádoucí.Krátce po odzimování začíná páření.Ještěrky krmíme 3-4x týdně,sežerou prakticky vše co se hýbe.Samozřejmě přiměřené velikosti.Občas podáváme i přesnídávku nebo banán.Všechen hmyz obalujeme ve vitamínech a minerálech.Střídáme to s vápníkem.Jednou zaměsíc podáváme do pití Combisol AD3.

Tady se dají sehnat.
PRODáM - Takydromus smaragdinus 1800Kč, Takydromus tachydromoides 900Kč, Eremias velox 450Kč, Darevskia praticola 500Kč, Teira dugesii 600Kč, Podarcis tiliguera 450Kč, Mesalina olivieri 350Kč. Tel: 733 351 013.

Cena: V textu

E-mail: p.smek@seznam.cz