Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Brslen - euonymus fortunei

Dotaz pro botaniky
-začal jsem budovat nový výběh a jako jednu stěnu bych využil teras obrostlý tímto
ozdobným brslenem, mj. jsem o něm na netu našel toto:
Brslen obsahuje mimo jiné jedovatý glykosid evonymin, kterého je nejvíce přítomno v kůře, plodech a větvích. Chemicky patří evonymin do skupiny náprstníkových glykosidů, jeho srdeční účinek je však nepatrný. Otravy brslenem se projevují podrážděním zažívacího ústrojí, zvracením, studeným potem a průjmem. Byly pozorovánu zejména u dětí a u zvěře.

vím, že co je jedovaté pro lidi, nemusí být pro jedovaté pro želvuchy, ale nerad bych riskoval potíže a klidně ho odtud přesadím, nebo vypílím. Tož co vy na to?

Já tedy čekám co kdo na daný dotaz, páč sám nevím, jak jsem již na jiném foru ventiloval, nicméně i když jsem hluboce přesvědčen o prozíravosti želv co se jedovatých rostlin týká, tak bych asi také kopal, ona ta jedovka má navíc takové plody, kterým jen tak někdo neodolá.