Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velka užovka červena nechce žrat

Ahoj mam problem se starym pardalem ubec neche žrat před týdnem se slíknul ale teď nežere ale ubec nechce nejdriv jevý zájem myš je přesně před ni a nic normalně mu da ta myš i pusu dotykaj sa čumakama ale on nic nevim mam ho jen rok ale ten pan přede mnou ho měl dlouho ale tak nevim jestli to je někej jarni půst nebo tak on je trochu abecni ale dělame na tom ma dietu ale už jeto měsíc co nežral a furt nechce tak nevim jestly tu myš nevydi nebo jen nechce tak prosím pomoc předem dík všem so napíšou.

Zdravim. Máme menší problém a potřebovali bysme krapet poradit. Mám doma užovku červenou už asi necelý rok a nějak nechce jíst. Vše bylo v pořádku, až před 4 týdny najednou prostě přestala mít chuť k jídlu. Z počátku, když dám myš do terárka, jí myš zajímá, ale neloví ji. Vždycky to byl mžik, když jsem dal myš do terárka... Nechápu proč nechce žrát, protože je celé dny aktivní a i v noci o ní víme... Prosím o radu!

Právě že mám samici. Kdyby to byl samec, tak tomu rozumim - obdobi pareni a tyhle veci, ale neni no. Takze si nevim rady, kazdopadne zatim nejak extremne nezhubla a je porad aktivni jako blazen. Chtel bych se prave informovat co a jak, protoze moje zkusenosti nejsou zatim tak veliky, jako zkusenosti nekterych lidi, co tu pisou, hlavne chci predchazet zbytecnymu stresovanim prevozem k nejakymu exprtovi na zviratka kvuli necemu, co zatim neni, podle meho nazoru, tak akutni...

k tomu klazeni vajec... Snad neni mozny, aby nakladla vajicka, kdyz nemela samecka nebo jo?
k otazce jestli si jsem stopro jisty... Nejsem, ale ve zverimexu mi rekli, kdyz mi ji prodavali, ze je to samicka a pro jistotu jsem se ptal i veterinare, ktery mi rekl, ze je to nejspis samice, ale ze by se ji musel podivat dovnitr nebo co to mlel a podle toho, co jsem o tomto cetl, by mel mit samec delsi cast tela, ktera zacina za kloakou a tu ma Agátka, snad teda Aggátka a ne Agáťák, fakt krátkou.

Přikláním se k samci. Mám taky gutku, Žofku, samce. První rok jsem z toho byl taky vyvalenej, že snad od listopadu až do března sežral jen jednu myš. Je aktivní, pořád šmejdí a hledá (co asi?) a panáčkuje na předním skle terárká div jej navymáčkne. Když mu předložím myš, tak se s ní seznámí a znechuceně se odplazí pryč. Naposledy něco sezobl někdy na přelomu leden/únor. Po týdnu mu vždycy nabídnu myš ... a nic. Rozhodně ale nevypadá na to, že by strádal (až na tu samici ...). Prostě na něj jde jaro :-)

Jo, diversi měl taky jasnou samici, až se z ní při sondáži vyklubal kluk jako buk. Taky řešil, že mu nežere. Na tvrzení někoho ze zveráče bych vůbec nespoléhal a na tvrzení veta, který nebyl schopen hada osondovat taky ne. Zkus hodit tu fotku, jak psal krokodýl, dá se to aspoň přibližně určit. Ale já bych se opravdu přikláněl k tomu samci, tohle je totiž typické chování;-)