Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončíci z zanedbaného chovu

Dobrý den
Tento dotaz se tentokrát netýká mě ale jednoho zverimexu v mém městě.Jeden pán nabídnul personálu (jsou experti přes rybičky a zvířata mají moc rádi) dva gekončíky noční. Pán je tedy přinesl ale byly tak hubení že jim do slova lezou kosti a ocásek je neuvěřitelně hubený. Chci se zeptat jestli tento stav jde ještě zpravit a jak ? Pracovníci budou vděčni za každou informaci.

Ještě uvedu jejich podmínky chovu . Bohužel jsou oba gekončíci z nedostatku místa v terariu společně s felsumou madagaskarskou tudíž je terárium zařízeno spíše tropicky. Jako substrát je lignocel s kusy kůry a úkryty jsou kůry a kameny.Gekončíci jsou asi 13 cm velcí.Rozměry teraria jsou 50d x 40h x 70v .Cvrčky nežerou už je mají dva měsíce . Zkoušeli krmit násilně ale nešlo to.

Bohužel jsou oba gekončíci z nedostatku místa v terariu společně s felsumou madagaskarskou

Stále dokola. Nechápu, jak někdo může prsknout nové zvíře bez karantény k jiným zvířatům. Obzvlášť, pokud vypadá nějak nedobře.

Účastnil jsem se dvakrát podobného exerimentu. Nočnáci byli cpaní násilně (jde to bez problémů), dopováni vitamíny a nakonec skončili u známého bičovek, protože i když už vypadali, že budou dobrý, během pár dnů se jejich stav opět zhoršil. Jinak taky nechápu, jak někdo může evidentně nemocné zvíře nacpat ke zdravému. Ještě k tomu do biotopu, který je absolutně nevhodný