Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Geochelone pardalis

Zdravím vás všechny v teraporadně,moc vás prosím o radu,nevím si rady,mám asi páreček želv pardalek od 1kg do 2kg a mám je prozatím ve velkém terárku,substrát ne,měly oči červené,ted se mi osvědčily velké hobliny,svítím UV žarovkou a tepelnou žarovkou,roh na noc hoblin vlhčím,pozoruji delši dobu u samce piskání v nose,nemá rýmu,nic co by bylo přičinou nemocí ani červené oči,žere až moc a lítá,nevím co to muže prosím být jestli od hoblin nebo má něco v nose?jestli je to zavažné?nebo si toho nevšímat.....samička nic nemá zatím nic nepozoruji,děkuji za každou odpověd a radu!přeji hezký den!:-):-)

Děkuji vám opět p.KHor,za podrobné vysvětlení,jste moc hodný,ale já sní zápasím,nejde mi otevřít tlamička a zatáhne se hned,bojí se,už se toho taky bojím,bylo více pokusů a nic,má větší nosní dirky než ta druhá pardalka a funí a po chvíli z nosu píská,nos má suchý,žadná rýma nic,tak to zkusím déle a co kdyby na veterině mi udělali rengen nosních direk,jestli tam něco je?myslíte,že by to poznali?moc děkuji!:-)