Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena želvy pardálí?

Mohu se zeptat, proč byl můj příspěvek na dotaz, zda se dá želva pardálí sehnat pod 2tis. Kč, zamknut? Neřekla jsem, že ji chci kopit.Jen jsem vznesla dotaz.
[mod]Změna předmětu, původně: Želva pardálí (Melda)[/mod]
Možná by jste měla váš dotaz formulovat přesněji,potom by nedocházelo k nedorozuměním.[mod] (Melda)[/mod]

Ale proč by tazatelka hledala na iFauně, jednou se to tu jmenuje poradna, tak se prostě ptá tady. A kdo nechce odpovídat k tématu, může nechat vlákno volně odplynout. Takže asi tak - při troše štěstí na nějaké burze pardálisku za tyhle peníze seženete - bude to mládě z importu, nejspíš od polského či německého překupníka, bude zesláblé, týdny nekrmené a dehydratované, víc než pravděpodobně zaparazitované a při troše smůly vám neuhyne jenom ona, ale ještě si ke svým zvířatům zatáhnete něco nepěkného.
Od našich chovatelů se dají sehnat čerstvá a většinou kvalitní mláďata kolem tří tisíc, to už není takový rozdíl, vzhledem k výdajům, které s chovem pardálisky budete mít. Takže tady bych na cenu až tak nekoukal, nemusí se to vyplatit.
Jednu dobu je na burzách prodával takový prostorově výrazný Němec za 1750,- Kč, měl jich plné přepravky. Ale buď ho zavřeli, nebo se dal na pokání, už ho nevídám.