Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Seminarni prace, prosba o pomoc

Zdravim, tak nejak musim psat seminarni praci. V praci nejde tak ani o obsah, ale spise se jedna o procviceni citaci a tak podobne. Bohuzel jsem dlouhodobe na kolejich a nemam zadnou literaturu u sebe. Rozhodl jsem se psat o gekoncicich nocnich, coz je pomerne jednoduche tema na ktere se da sehnat dostatek zdroju.
Pokud by si nekdo nasel cas, hodne by mi pomohly fotografie kapitol z ruznych knih, tykajici se napr potravy, teraria, rozsireni, rozmnozovani, atp. Nutnosti je pridat k fotografiim popis z jake knihy je cerpano, autor, nakladetlstvi, datum vydani.
Tak kdyby nekdo nemel co delat, budu rad za pripadne materialy.
Diky vsem za pripadnou pomoc

loading...

Celou dobu se tu snazim vysvetlit, ze nejde o obsah prace jako takove. Nejedna se o zadny vyzkum ani vlastni praci. Po studentovi se chce, aby zkompiloval vlastni semestralku za vyuziti ruznych zdroju, jako jsou knihy a citacni databaze. Kvalita zdroju je opravdu druhorada. BTW. tvrdit napr o Vergnerove gekonech, ze jsou nekvalitni je docela....no nic.A jsou tu dalsi kvalitni publikace tykajici se chovu techto gekonciku. Jejich chov je metodicky dobre zvladnut, tak nevidim duvod, proc by tu nemohly byt kvalitni zdroje v CJ.
PS: nechapu lidi, kteri pochazeji ze slovenska a pisou cesky a s chybama.Kdyz slovenstina je tak krasny jazyk a jiste jim vladnete lepe.Nic ve zlem.

Gekony uz mam nafocene, diky. Kdyby jsi vytahl z bruinse neco z kapitol vybaveni teraria, krmeni, rozmnozovani, teplotni ovlivneni pohlavi pri inkubaci, bylo by to super.Pokud by se Ti s tim chtelo prdet, prosim prihod Příjmení autora, Iniciály autora. Rok vydání. Název, Nakladatel, Místo
vydání, počet stran.
Diky za pomoc.

Ja vím, asi jsem natvrdlej, ale vzhledem k tomu, že sám učím,tak tomuhle Vážně nerozumím. Rede, kde studuješ? :-D

Protože musím souhlasit s boa.constrictor - pokud jde o procvičeni citací, tak je šumkák, je-li to anglicky, česky či slovensky. Jako kantor bych byl milionkrát radši, když to je anglicky! Své studenty tímhle dost mučím :) A, pokud sleduješ citační databáze, jak píšeš, tak víš, že jsou tam plnohodnotné články a ty jsou normálně citovatelné, nebo se pletu? Jasně, je to seminárka... Určitě by bylo zajímavé udělat si sám pro sebe rešerši o tom, jak se v jednotlivých našich či překladových věcech liší teplota a pod. - bude to úplně stejné, protože se masově opisuje :) To co psal B.C. chápu, dávát na net kopie bez souhlasu autora je dle autorského zákona trestné...

VH

Nechtel jsem aby se tu resilo tohle. Proste mam zadani prace, kde se ma vyskytovat text vlastni tvorby podlozeny deseti citacema. Pet treba z ceske literatury a pet z citacnich databazi. Co je na tom tak tezkeho pochopit? Po nikom jsem nechtel, aby neco nekam daval na net, to jsou zas nejake domenky.Jen jsem pozadal, jestli by byl nekdo tak ochotny a poslal mi par kapitol a prepis citacnich udaju. Zajimave, ze nekdo ma potrebu se k tomu vyjadrovat a nekdo to neresi a pomuze primo na mejl.
Timto dik Mikovi, halapremkovi a znacim jako vyresene.

Red, nečil se hned (btw. je to tak vždycky :)), prostě jsem tomu nerozuměl a myslím si, stále, že cesta přes citační databáze, kde máš plné články (např. scirus.com či sciencedirect.com), je jediná rozumná :) Chápu, žes to chtěl pro Tebe zdánlivě jednodušší cestou, ale se znalostí základní angliny, bez které se btw stejně neobejdeš, bys to samé udělal mnohem rychleji a nikoho jsi k tomu nepotřeboval :) Ale to jen tak na okraj, teď máš již vyřešeno a je to šťouchání do mrtvoly. Hodně štěstí se psaním.

Píšeš to na Suchdol? :)

VH