Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topný Kábel bezi v kuse

Zdravim chcem sa spytat ci je to problem ak mam topny kabel v jednom rohu pod substratom a mam ho zapnuty cely den. Ma cca 4metre A asi len 25W. Aj ked ide vkuse , teplota v chladnej casti je cca 22-24 stupnov. Mam tam Samca mix a samicu Albin , zhruba rok obaja. Vlhkost je Vzdy okolo 60%. Terarko je velke 160 dlzka 80 vyska 80 sirka, svietim 10 hod.

Je lepsie ho na noc vypinat alebo nechat tak , alebo kupit silnejsi ? Hady tam travia cele dny ak su najedene po vytraveni sa presuvaju prec. Pisalo sa tu niekde ze v noci nechat pokles teploty ale ak na tom furt lezia tak teraz neviem. Zatial nevykazuju ziadne problemy s travenim , alebo so spravanim akurat samica sa raz za cas zahrabe cela do substratu. Vdaka

Nenapísal si koľko máš na kábli. Izba sa ti v noci prirodzene ochladí - ak ju špeciálne nevykuruješ, takže nočné teploty by si mal mať iné. Nieje to také ťažké tak si to skús zmerať ;-). Zatiaľ si nám povedal že v chladnom kúte je asi 22-24 a že kábel ide celý deň, uznaj že podľa toho ti nikto nepovie či to tak môže byť alebo nie.

Tak je tam teraz , od 28 - 29,5 , teplomer mam digitalny , cidlo som polozil rovno na substrat ... a taka teplota je tam predpokladam vzdy ... aj v noci si myslim , lebo ten substrat neni dajak extra hruby aby sa mohla teplota znizit o mnoho stupnov.