Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ochrana

Přeji pěkný večer.
Zhotovila jsem nový výběh na zahradu ale mám hrůzu je tam nechat. Želvy mají přez 15 cm, ale i tak se bojim kun, koček a jiných potvor. A to nemluvim ani o případném odcizení. Jak máte zabezpečené výběhy? Popřípadě máte želvy nějak připojištěné?
Děkuji za odpovědi

loading...

O ochrane vonkajších predátorov sa tu už písalo vela. 100 percentná ochrana neekzistuje. Največšou hrozbou je vždy človek,teda zlodej. Na toho by som použil psa,na vtáky je už asi 15cm kora veliká a čo sa týka kún a hlodavcov to neviem.Snád cez den otravovať nebudú a na noc kory šup do domčeka a zavrieť vchod. Inak ževraj proti potkanom fungujú perličky.Psíka by som volil niečo menšie aby neublížil korám,tzv potkaniar a proti otravným ludom vysoký tvárnicový plot. Tolko asi moje postrehy,tiež totiž momentálne riešim tento problém. Týmto chcem osloviť všetkých čo majú nejaké skúsenosti so zápornou návštevou vyslovene kuny alebo potkana nech sa podelia o svoj zlý zážitok. Dakujem