Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vychlípený penis u S.P.P

Mám asi trojročné 1,2 pardálky v prechodnom období v terárku na hoblinách a už som si všimol, že samec to už skúša na samice.Raz som ho pristihol, že má celý penis vonkua ked som prišiel bližšie stiahol ho dnu. Otázka znie či pri tom vtiahnutí nemôže vtiahnuť aj nejaké tie hobliny a tie mu následne spôsobiť zápal alebo niečo také podobné.

Hrubší nečistoty otře při zatažení penisu o okraje kloaky a to co ulpí spolehlivě vyloučí spolu se sekretem. Samočistící schopnost zejména u tohoto orgánu je u želv zcela mimořádná, takže u samců s dobře fungujícím imunitním systémem podstatné nebezpečí nehrozí. Přál bych vám vidět, jak vypadá želví penis v období páření ve venkovních výbězích, hlína , kamínky, různé rostlinné zbytky a zbytky výkalů, včetně oděrek, to je průvodní a zcela běžný stav. Hobliny jsou v poměru proti takovému znečištění téměř "sterilní" materiál. Podobně jsou na tom samičky, stane-li se při kopulaci nehoda a je zavedeno více "materiálu" než zamýšlený.
Samozřejmě určité riziko hrozí, ale to je spíš zcela výjmečné.