Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený - ochočení

Ahojky, nejsem moc zkušený terarista :-) 3 dny mám 3-měsíčního leguána zeleného. Nechce moc na ruku, připadá mi vystrašenej. Je to normální a já jsem netrpělivá? Jak nejlépe (pro něj) ho mám "ochočit" Děkuji všem za odpověď a radu :-)
Změna předmětu, původně: Leguán zelený (Arutha)

loading...

Ahoj, mam taky dotaz ohledne ochocovani, tak se zeptam tady... Mame cca ctyrleteho leguana uz od miminka, je ochoceny, necha se hladit, nekdy dokonce sam od sebe pride a chce se mazlit..
Pred dvema tydny jsme dostali dalsiho (oba jsou samci, ziji oddelene), jsou mu taky asi 4, ale je hrozne divoky! Z ruky ji, kdyz je v terarku tak se necha pohladit, ale jakmile ho chce clovek vzit do ruky nebo kdyz ho nedejboze vyndame z terarka, tak zacne litat po pokoji a neda se ani chytit.
Tak se chci zeptat, myslite ze ho jeste dokazeme nejak socializovat? Mame postupovat stejne jako u mladat?
Jinak podminky v terariu ma dobre, velikost 200x150x110, teplotu dole kolem 28 stupnu, pod lampou 34 stupnu, vlhkost vysoka, ma UV zarivku, k jidlu dostava ted v lete vsechno zelene ze zahrady, do toho strouhame mrkev, obcas jablko nebo banan.
Takze si s nim vubecnevime rady, poradite nekdo? Dik

A kdy taký nebol? ;-) Třeba se něco stalo, nějaká nepříjemná příhoda... máte doma kočky, psa, něco co by ho mohlo nějak poplašit... nějaký silný úder do terárka, přestěhovaný nábytek... zamyslet se, projít si situaci před a po a zkusit na to přijít. A čekat, až se zklidní. Zbytečně neprudit.
Jenže to se mi to radí, když naše leguš je splachovací... :-)

stalo sa akurát to, že k nemu pred nedávnom pribudol ďalší.... ale on bol takýto už aj pred tím, než k nemu pribudol.. takže pochybujem, že to bude ním... teraz je úplne v pohodke... proste salámista, ale jakmile sa ku nemu priblížim, tak by sa najradšej aj do vlastnej riti schoval.. inak absolútne nič sa nestalo... a ako som povedal, malým to určite nebolo, lebo už bol taký aj pred tím, než som ho k nemu dal...

Pokial viem ,robil si mu cez vikend generalne upratovanie.Takže manipulacia v terku s rastlinami,umyvanie konarov + novy spolubyvajuci-to je vela faktorov,ktore ho mohli rozhadzat.Ak si niektore inač poumiestnoval-nove prostredie a už ho skumaju 2 legoši.Si na začiatku... ;-)Nelozit zbytočne do terka,len menit vodu,potravu a bežnu hygienu.
Podla mna su to velke zmeny-kolega nahoru ma dobry postreh. Trpezlivost....

Já si taky občas s legošem připadám jak na houpačce.Někdy je přítulný,a někdy prostě nemá náladu.Ale vesměs ty jeho stavy trvají jen chviličku.A hlavně podle toho jak moc se mu v daném období věnuju.Ale musím být spokojený,protože Honzík je taky splachovací.Ještě jsem ho neslyšel ani syčet a ani na mě nikdy nevytasil svůj úder.:-)

Tak to máš doma pěkne mršky.To můj Honzík útočil jen na malou želvičku Hermanku.Ale vyhrožuje docela často.Zvláště když je v terárku,tak si hájí teritorium.Jinak je úplně zlatý.Dostat po krku takovým bičem bych fakt nechtěl.Stačí jak se jenom přetáčí a trošku jak sebou mrskne a zrovna mě trefí do ruky,tak to štípne.Ale plnou ránu?To teda musí bolet.

To je ešte ok. ja mám mladého samca už viac ako rok po krku som chvostom dostal velmi vela krat a kúše jak hovado zrovna včera som ho vyberal a mal som potom celú dlaň od krvy. aj vetroš sa čudoval že na o aký je krpec má riadnu silu.

Zdravím taky mám dva legoše, měl by to být páreček, sice je mám pár dní ale jedem ten jak vidí že dojdu do místnosti tak se může zbláznit, lítá jak potrhlý strašně hází hlavou a má cukavé pohyby hlavy, kdešto druhý ten už mi žral z ruky a nechal se pohladit na boku, takže záleží určo na jedinci.