Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "ucpaní hadi"

Ahoj, objevil se mi následují problém: V zadní části těla se mi začal nepřirozeně nafukovat jeden z plazíků (hroznýš) - 3 měsíční mimino, do té doby bez problémů. Pořád se zvětšoval, nakonec umřel. Při pitvě jsem zjistila že má ve střevech tvrdé bílé kusy (3), které ho doslova "ucpaly" protože je neprotlačil přes kloaku. Podmínky v teráriu měl dle mého posouzení ideální.
Asi za měsíc se mi to samé objevilo u krajty, (která je v jné místnosti a používají se na ní jiné nástroje, takže vylučuji přenosnou nemoc). Nafoukla se, ale na rozdíl od hroznýše to rozchodila, protože dokázala tvrdé kousky vykálet.
Momentálně (po 2 měsících) ten samý problém s nominátní amodytkou o kterou bych nerada přišla..
Poradíte i s tím někdo? Myslíte že by šlo jí nějak pomoct aby to ze sebe dostala?
děkuju za každou radu

Myslím si, že by to chcelo nechať spraviť poriadnu pitvu, neni to nič extra drahé a budete vedieť s čím máte tú česť. Podľa môjho názoru to má dosť rýchly priebeh na to aby to bola zácpa a pokiaľ dobre chápem mali to už 3 hady.