Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama

Dobrý den,
máme doma spokojeně žijící páreček agam vousatých. asi před týdnem nám známý dal jednu samici s tím, že jí v terárku "trápili" ostatní agamy a že hubne a neni v pohodě. náš páreček je na ní hodnej,ale agama furt nejí (snědla 1 saranče), stále má přimhouřené oči, nevypadá to, že by byly nateklé a včera jsme jí stříkli do tlamičky vodu inj.stříkačkou a přišlo mi, jako by měla žlutý jazyk. může to být dehydratace? moc děkuji za pomoc.

No, něco jí zjevně chybí. byla hrubá chyba jí dávat dohromady s vašima zvířatama - pokud by měla infekční onemocnění, chytla by to Vaše zvěř natotata... Může to být leccos, zažloutlá barva jazyka by mohla svědčit nějaké horší funkci jater, což může souviset s dehydrataci. Od kud jste? Takovýto stav je dobré řešit s dobrým veterinářem...