Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Založení chovu cvrčků banánových

Dobrý den, chtěl bych začít chovat cvrčky a potřeboval bych odpověď na pár otázek.Je pro začátečníka vhodný cvrček banánový?Když budu vytápět topným kabelem potřebuju termostat?Jakou mám koupit velikost a množství?Chci si totiž objednat z www.acheta.cz a nevím jestli si mám koupit střední nebo dospělé(bojím se ale, aby mi nepomřeli než se vůbec rozmnoží) a koupil bych si 1 litr(Je to hodně nebo málo?).A v jak velkých skupinkách to mám chovat?Kolik bych jich mohl mít třeba v tomhle http://obchod.acheta.cz/product_info.php?cPath=42_ 128&products_id=1273 ? Děkuji.

Již odpověděl kroko tak jen páár postřehů: Záleží jakou čekáte produkci. Z jednoho litru dospělců dokážete za dobrých podmínek vydrbat 6-12 litrů. Jestli nepotřebujete dělat na kšeft stačí menší chovné skupiny v menších boxech důležité je počítat s cca 16-18cm nad vnitřním vybavením a není potom potřeba kryt. Je totiž důležité dobré odvětrání chovu. Důležitá je taky hygiena chovu na tu má vliv právě vlhkost druh krmení a četnost čištění. Doporučuju pravidelně čistit třeba savem. Není větší radosti než roztoči nebo infekce v chovu. Osobně nechávám kladiště delší dobu. Cca 5-7 dní. To pak umisťuji do malé líhně kde pravidelně mikro vyfoukávám ven a umisťuji zvlášť do chovných beden již bez kladiště. Chce to taky pravidelnou péči ideálně 2x denně. Je to kždopádně velká sranda ;-) tak chovu zdar.

Přesně tak!! jak tu píšou!!! Zálěží na produkci, kterou očekáváte. Já potřebuju krmit 3 jemeňáky a 2 kusy paroedury pictus na to mi stačí produkce od 15-20 samiček. Doma mám menší jednoduché chovné zažízení. Dohromady 6 velkých plastových 35x20x25cm a 3 malé plastové boxy. Rozděluju jednotlivá stádia po deseti dnech. Líhniště nechávám u dospělců 3-4 dny. O 10 dní později se vylíhnou mikrocvčci, ty přendám do malého boxu. A po deseti dnech co se v tomto malém boxu nasbírá dostatečný počet mikrocvrčků putujou už do svého velkého boxu, kde jsou až do zkrmení cca 40-50 dní (vývyn do dospělosti trvá cca 8 týdnů). Poté co zkrmín nebo prodám cvrčky po známých box vydezinfikuju roztokem sava a box je opět připraven na použití. Jinak asi před dvěma měsíci jsem předělával topení u cvrčků na topný kabel (25W) uložený a zalitý pod dlaždičkama - pro lepší rozvod tepla. Zatím funguje skvělě. Jen doplním, že mám udělanou izolaci z polystyrenu a odrazné folie. Takže nemám celkem žádné teplené ztráty - ekonomické :-) mojí starší metodu chovu (topení žárovkou a ještě menší počet boxů) si mužeš pročíst zde http://www.hondzik.estranky.cz/stranka/cvrcci-chov

tak to je docela síla, takovejch dospělců jen pro dva chameleony, to vám toho musí přebejvat pěkné množství. Jak jsem psal víš mě stačí pro 3 chamíky a 2 gekony zhruba 20 samic které kladou (plus samozřejmě cca 10-15 samců) a v pohodě s tím uživím. Vy musíte mít ranec vyprodukovanejch cvrčků :-D to všechno rozprodáte nebo rozdáte po známých??? díky