Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pestrá strava a krmení vodních želv

Krmím tím co vy + občas libovým masem, vnitřnostmi a nasekanými kuřecími krky. Rybky kupuji v rybárně a někdy hodím velké želvě půlku pstruha - nezbyde nic:-) Z pohodlnosti dávám i grundle. Dále dávám myší holátka, celé velké myšky (z těch je pak ale hodně tuku, takže je dávám jen občas) a malé potkyše. Celkem mohu doporučit achatiny - želvám nejvíc šmakují malé a. albopicty, které narozdíl od fulic rostou rychlejí, více do šířky a mají křehčí ulitu (aspon ty moje). Zkrmovat se dají i jejich vejce (jsou větší než u fulic). Žížaly dávám také, v zimě jsem si je dokonce objednávala po netu:) Žërou mi i salát, čínské zelí, jablko, v létě rybíz + plovoucí vodní rostlinky jako okřehek (hlavně nelsonky).

Všechny moje želvy milují jahody (!) a nelsonky ještě pampelišky. Úplně se mohou utlouct po párku, to ale není zrovna vhodné krmivo, takže ho dostávají jen v malém množství tak jednou do roka. (Ale asi to zase tak škdolivé nebude, protože moje nejhezčí, největší a nejžravější samice TSE na tom u bývalého majitele prý vyrostla.) To samé kočičí granule - dávám je jen jednou za čas, když není po ruce nic vhodnějšího. V nouzi dávám i sušené grundle a krabí prsty (ty lze při troše štěstí použít i na rozkrmení). Také želvám házím do vody kousky sepiové kosti. Vitamíny vůbec nepouživám.

Pestrou stravu není radné podcenit. Jednou jsem brala želvu od jednoho akvaristy, měl teda hodně želv různých druhů, všechno ty americké pažravé, a přesto, že na ně neměl moc času, tak všechny byly nápadně krásně vybarvené a napodiv žádná neměla plísen (bylo to v zimě). Ptala jsem se, čím krmí - prý živými rybami, vodními plži, holaty, žížalamy, pampeliškami, mlíčáky a granulemi.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny