Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská - broučci v podestýlce,pomoc při chovu hada?

Zdravím,dostal jsem do péče krajtu královskou od otce,který jel pracovat do ciziny.

Tak se chci zeptat touto cestou,je v pořádku,když jsou v podestýlce něco jako broučci?Vypadá to jako mušky,ale nelítá to,snad víte co myslím.Není jich moc,ale sem tam něco vidim jak v tý hlíně nebo jak se to jmenuje něco leze.Nevadí to hadovy?
Případně co mám použít jako vhodnou podestýlku pro krajtu (a jaká je přibližná cena té podestýlky?)
A ještě jestli je vhodné vyhřívání kamenem?Teplotu to jakš takš na těch 28°C dá,ale bojím se,že se had třeba spálí.Protože na dotek je na kameni tak 40-50°C.

a osvětlení terária - je vhodné? (viz foto)

Teplota v teráriu - 27/28°C přes den,25-26°C v noci - v pořádku?
vlhkost - podle exo terra měřiče je vlhkost někde mezi 50-60% ,mírně kropím jednou za 3 dny a doplňuji automaticky vodu v kemeni.

Přikládám nějakou tu fotku,jestli je vše v pořádku?

(odkazy na fotky - i40.tinypic.com
i41.tinypic.com
i40.tinypic.com )

Díky za info,nechci nějak zanedbat péči o hada.

Ak su tie chrobaky take male biele, tak su to podne roztoce ktore spracuvavaju organicke zbytky v pode(zrejme tam mas raselinu, aspon sa mi tak zda).A hadovy neuskodia.
Ako podstielku by som dal bud lignocel, alebo raselinu s pieskom(2:1).Cena je zanedbatelna(je to fakt len par korun).
Na dotyk sa ti ten kamen moze zdat horuci, lepsie by bolo hodit na nho teplomer, a skusit pozriet kolko ma ten kamen W.
Osvetlenie nic moc. Mimo toho ze mi to pride dost tmave, tak je to aj dost studene.
Denne teploty od 25 v najchladnejsom rohu, do kludne aj 35 pod ziarovkou.Nocne by mohli kludne ist aj o par stupnov dole(22-24), ale tymi tvojimi nic neskazis.
Vlhkost by mohla ist trochu nahor.Pozor, ma byt vlhky vzduch, a nie premocena podstielka(rozne mykozy a pod...)
Takze: 1.Kamen by som supol prec, je dobry skor pre jastery.
2.Skusit zakryt tak 2/3stropu napr polystyrenom.
3.Tie stolove lampicky si dat na pisaci stol, a hadovy spustit do terarka ziarovku zapustenu do kvetinaca...
Vataz si potom vychytas podla teploty v terku.Tym zakrytim vetrania si trochu dvihnes vlhkost a aj lepsie udrzis teplo v terarku, lebo takto ti vsetko teplo uteka do pryc...
Skus si pozriet fotky terariek tu na poradni.
P.S.Na nete je o regiusoch plna, ale fakt plna r.t. Staci pouzit google, a mas citanie na peknych par dni...

Děkuji za informace.Žárovku tam had už měl,bohužel byla jednou špatně odizolovaná a had dostal šlupku-chvilku byl agresivní,ale pak to šlo.Navíc zalézal do květináče ke žárovce,takže se bojím toho,že se spálí.

Jinak udělám vše co jsi psal,ještě jednou díky.

no bezpečáci u nás v práci by teď namítli, že určitě chyběla bezpečnostní tabule s upozorněním na elektrický proud... já tam dala pár drátku do kříže, ať jimi neproleze. Leží pod světlem a čučí na něj a nikdy ho nenapadlo jít zkoumat, co to je. Bo asi cítí, že je to auva

Navíc zalézal do květináče ke žárovce,takže se bojím toho,že se spálí.

Tak jediným důvodem proč zalézal do květináče je ten, že ti v tera chybí ÚKRYT nebo sem slepej a žádný v tera nevidím.
Regiusky jsou stydlíni, rádi se schovávají - když poskytneš úkryt nebude mít potřebu rvát se do květináče.