Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LEGUAN ČERVENY - "KAPRE" V OČIACH

Čaute .. prosim vas može byť leguan chory ak ma kapre v očiach .? čital som že nemau vytoky z oči a ked maju tak maju nedostatok vitaminu A a treba mu nato UV žiarenie .. pytal som sa otca on bol veterianar a poovedal že to može byť aj z prievanu .. chcem sa spytať či natom je niečo pravdy ak s tym niekto mate skusenosti prosim poradte .. dakujem .

Ked je oco veterinar,nebude mat problem skontrolovat oči a popripade očnou vodou vyplachnut.Môže to byt zrnkom piesku,prievanom-ale to pri dobrom terku neviem akoby bolo možne,alebo nevhodnymi podmienkami.Svetla tiež môžu spôsobit problemy,ale to by asi bolo spojene aj so zapalom.

on niekedy bol veterianrom a to domacich zvierat .. podla mna to bude kvoli tym svetlam alebo ma v oku špinku a ta ho tam sere .. terko ma dobre je kupene presne pre leguana substrat ma drevenu kôru to by asi tiež nemal byť problem .. ale nemam UV svetlo zatial mi ho nebolo treba pretože ho mam v "zimnej zahrade" ktora je cela presklenna a svieti tam slnko .. dneska by mi to mal prist sused namontovať .. a ešte sa chcem spytať .. nevieš ako to je s kupanim leguana červeneho. ?? možno by sa mu to dako vyplachlo.. keby mal prievan tak asi by musel mať obydve naraz či nie.?? ten ma len jedno .. diky

terko ma dobre je kupene presne pre leguana
Dalšia z mojich oblubenych viet...ked niekto vie predat,alebo zhotovit taketo terko,určite vie zakomponovat aj svetla,že??
Substrat maš kôru?-môže byt aj z toho popripade prach a to mu môže zle robit na oči.Radšej nepomyslim,že by to mohol aj zožrat,ja by som to vyhodil.
Presklena zahrada- tu nevidim možnost prievanu a z prievanu by mu skôr oči asi slzili.Nemusiš byt ani veto,aby si nedokazal tak malemu legovi omyt oči,čo i len čistou vodou.Daj si do vaničky na kupanie deti,alebo lavora čistu vodu a jemne ho špliechaj.Myslim si aj pri normalnom roseni na hlavu sa mu takto oči dostatočne prečistia.Nestriekaj mu priamo do oči,ale tak jemne na hlavu.Sice oči zatvori,ale raz ich aj otvori.žmurkanim sa mu oči určo preplachnu.Ak nepomôže čista voda,tak potom už po porade s veterinarom treba použit špecialnu očnu vodu.

diky .. no ta kora je kupovana od toho isteho predavača čo aj leguan neviem či to je z toho .. pochybujem ž to može zjesť .. jedna taka mala korka je asi 2 krat večšia ako jeho cela hlava tak neviem .. on je ešte mali .. a ked to vyhodim tak čo by som mu mal dať .?? stači neake protišmykove niečo .?? aby sa mu tam nešmykalo..?? na skle rozhodne nemože byť ..

Takže,ak ti kadi na jedno miesto,tam by som dal nadobu s vodou,aby sa v nej mohol kupat.Na druhu stranu by som dal misku,alebo nadobu s potravou a vodou na pitie a medzi to neako by som dal kus konara,alebo dreva.Po tom dreve si bude lozit kde chce.Toho či sa mu bude na skle klzat by som sa neobaval,aspon sa ti to bude lahšie udržiavat čiste.Samozrejme za predpokladu,že tam netrčia ostre hrany,neobrusene sklo...Ale aj tak by to chcelo fotku terka,bude sa lepšie radit.Nie je podstatne,kde je kupovana kôra,ale či ma zmysel a vyznam ju mat v terku.By si sa čudoval,čo všetko -vraj-dokaže lego zožrat.