Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýška je napářená?

Dobrý den,
mám krátce(3měsíce) dva hroznýše královské.
Prodávajicí mi tvrdil že se pářili.
Jde s určitostí zjistit,jestli je opravdu samice nářená,nebo jedině ultrazvukem?
Pravidělně se svléká,ale žere méně než když jsem ji přivezl(5 potkanů),nyní vezme 2-3 mesíčně.
Hroznýška je celkově robustní 310cm a 25kg,takže nepozoruji na ní nějaké zvětšení proporcí.
Děkuji za odpovědi,na netu a zde jsem hledal leč odpověd v nedohlednu.

mel bych dotaz, dal sem ted k sobe dva mixaky. Samce jsem pridal k samici do teraria. Zajimalo by me za jak dlouho zacne samec parit? Teda pokud vubec zacne. Je to vzdy kratce po vpusteni samce?,nebo je to dlouhej proces a trva to i nekolik tydnu? Dekuji za odpoved

1) nikdo tu nesedi cely se tresouc aby mohl okmazite odpovidat
2) je to naprosto individualni - zalezi na mnoha faktorech. Byli spolu? Jak jsou stari? Uz byli predtim pareni nebo je to po prve? V jake jsou kondici? Byli zimovani? Synchronne? Meli porodbne podminky v terariich - teplota, vlhkost atd...

Jak se zminil - je to individualni. Pokud bylo vse synchronizovano a slo se podle planu podminek (ne netu je jich kopa - staci cist) tak samec obvykle pari brzo po pridani. Pokud ne je dobre mit 2 samce at se vyprovokuji (ale u mixaku to neni obvykle potreba). Na druhou stranu - pokud neni samice svolna tak se samec muze snazit jak chce a nic z toho nebude...

Ahoj, rada by som sa opytala na to zimovanie. vsade sa pise ze BC sa nezimuje. kazdopadne je to asi ako u korytnaciek (zelv) podobne. keby som svojich (zatial drobcov) chcela dat v 4 rokoch naparit, predpokladam ze vzhladom na to, ze su tohtorocni, by som uz mala dat buducu zimu zimovat nech si zvyknu ne ten rytmus (sudim podla poznatkov z chovu korytnaciek). je spravna informacia ze staci nesvietit a nekrmit a v tom spociva cele zimovanie? Pripadne ako dlho ich treba takto zimovat? Dakujem! :)

to začni řešit, až jim budou ty 4 roky a pokud na chov budou mít kondici atd...nesvítit, nekrmit a lehký pokles teploty je OK, ale teď u těch tkaniček co máš je uplně zbytečný a dá se říct až nevhodný nějakou zimní pauzu řešit. Ta mláďata nejdřív musí vyrůst. Takže je začni "zimovat" až budou dospělí a budeš od nich chtít odchov. Ale "hrozna domácí" se většinou ani moc stimulovat nemusej, často se množej jak Tmavočech bez jakékoliv stimulace, kolik x stačí jenom dát k samci samici.