Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem degenerace u brouků

Zdravím,
měl jsem larvy od X.g.sumatrensis a borneensis a vylíhla se mi většina zdegenerovaných,nebo se nevyvinuli vůbec,mám solidní jen 1,3 u sumatráků....

Chtěl bych se zeptat,co s těma zdegenerovanýma,je jich hodně živých,s pokroucenýma krovkama...dokážou se vůbec dále množit?Nebo je mám raději nějak šetrně zabít?a popřípadě jak,krmit se s něma skoro nedá:D

Pomůže mi do dalších generací přidat nové nepříbuzné jedince,nebo mám prostě smůlu?
díky

Pokroucené krovky a špatně formované nohy u čerstvých imág jsou z důvodů špatné vlhkosti ve stádiu kukly. Většinu nedostatečné. Aspoň tak se mi to párkrát stalo u Eudicell a d. micans. Vliv na další pokolení to bude mít asi tak: Takováto imága jsou málo životaschopná. Většinou brzy hynou a podle rozsahu deformací není vyloučena i neschopnost pářit. Vyberte nejzdravější jedince a případně dokupte do skupin. Pohrajte si s vlhkostí, protože ta bude kritická pro další generaci. Vejce by vám zaschla.
Usmrtit brouky můžete docela jednoduše v mrazáku.

Mě se tehdá sumatreany samci všici zdeformovali a samice sem měl krásný(u samců sem měl moc vlhko,samice měly mokro vespodu,ale ležely na vrstvě suchého).
Každý druh to chce jinak,genetikou to pravděpodobně nebude, degenerace se projevuje spíš zmenšováním jedinců a hlavně mají čím dál méně vajíček až se přestanou množit ouplně.

[image932.jpg]