Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obezita? gravidita? nemoc?

Zdravím všechny nadšence, mám menší problém s mojí samičkou chameleona jemen. Není to tak dávno co jsem zpozoroval zvětšení obejmu těla samičky a zároveň s tím nahození jiného barevného spektra (místo neutrální zelené samička přidala hnědé fleky) Chci se tedy zeptat je možné, že už v poměrně nezletilém věku necelých 6 měsících je gravidní nebo si říká o spáření?? nebo druhá možnost související s velikostí břicha zda není obézní? ikdyž tuto variantu pořád odepisuju, protože sežrala toho vždycky úplně stejně jako moje druhá samička a i samec, když byl mladý a žádný z nich problém s tloušťkou neměl. Prosím poraďte děkuju moc. Přidávám obrázky. Díky

http://img10.imageshack.us/img10/9272/p5150002.jpg
http://img691.imageshack.us/img691/646/p5150003.jp g
http://img97.imageshack.us/img97/2021/p5150007.jpg

Já problém nevidím, samice v dospělém zbarvení co se chce spářit. 6 měsíců je celkem normální doba, kdy jemena dospívaj. S připuštěním bych ale moc nespěchal. Lepší vodítko než věk je velikost minimálně 15 cm v těle. A to co se jí tlačí vzadu v těle bude nejspíš větší boban. Jinak vypdá v pohodě.

já jí právě ještě nechci připouštět páč je mladá, chci počkat ještě aspoň dva měsíce. Jinak velikost v tělě má teď 13,5 cm. A jsem rád, že problém nevidíte prostě jsem nějak znervózněl z toho, že mi doma všichni říkaj, že nějak ztloustla a jestli náhodou není problém a tak jsem zde radši poprosil o radu :-) Dám jí den/dva dietu aby si pročistila střeva a snad bude zase štíhlá holčina :-) díky