Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zácpa želvy a UV světlo

Ahoj, chci se zeptat, co mám dát želvě, když má zácpu? Nějaký přípravek ve zmerimexu koupím?
A ještě byc potřebovala radu, půlroční hermanka mi skoro nelozí a došla jsme k tomu, že to nejspíš bude nedostatkem UV záření, vím že je tady na toto téma dost, ale co byste mi pro ni doporučili? díky

Jak jste Lenny došla k té zácpové diagnoze? V předešlém příspěvku uvádíte, že želva bez problémů a s chutí přijímá potravu, jedním z průvodních projevů zácpy je nechutenství. Není proto pravděpodobné, že vaše želvička tyto potíže má. Pokud jste opravdu přesvědčena o nutnosti nějakého léčebného zákroku, obraťe se na plazího veta. Ve zverimexu účinné léčivo neseženete a pokud ano, není dobré zkoušet jej bez odborné diagnozy. Jinak pohyb zejména u želv není až tak vázán na dostatek UV, možná snad podpoří aktivitu UVA. Vy máte ale zřejmě na mysli UVB ve spojitosti s vit D3. Jeho nedostatek by mohl pohyb želvy omezit až v opravdu při klinicky závažném nedostatku.