Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CHELONOIDIS CARBONARIA

loading...

Potřeboval bych aspoň znát velikost těch zvířat, v téhle velikosti se obávám, že z fotek je na určení ještě brzo. Zkusím si tipnout - dvojka je, řekl bych, samec, u jedničky a trojky "chuj tago znajet". Trochu víc by napovědělo, kdyby si je člověk prohlédl ve skutečnosti, ale ruku do ohně se mi za to strkat nechce. Navíc, že máš samičku víš s jistotou až ve chvíli, kdy snese vejce. Takže u Geochelone carbonaria menší, než 20 cm jde rozhodně o zbytečné spekulace, pochybuju, že samička menší, než 25 cm by dokázala snést vejce, u nich dost velké...