Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada s UVB

Ahoj, potřebovala bych k želvě nějaký zdroj UVB, jenže v zářivce, na netu jsem našla tuhle http://www.terashop.cz/index.php?page=shop.product _details&flypage=flypage.tpl&product_id=37&categor y_id=6&keyword=Sylvania+Activa&option=com_virtuema rt&Itemid=1 , chodím sní i ven, takže nějakou extra drahou výbojku nepotřebuju, myslíte že by byla dobrá? K ní bych měla v terárku ještě zdroj tepla.

Sám prodejce uvádí "Jako zdroj UVB záření za účelem syntézy vit. D3 doporučujeme nákup vysokotlakých výbojek v kombinaci např. s plnospektrálními zářivkami (v naší nabídce Sylvania Activa) pro doplnění barevného spektra.
Lze tedy předpokládat, že ví co prodává. Pokud tedy nemůžete želvě dopřát pobyt na obyč. slunci, dejte na jeho doporučení. Pokusy z lineárními nebo kompaktními zářivkami jsou zejména u suchozemských želv vyhazováním peněz bez kýženého výsledku.
Pokud tedy tím výsledkem má být syntéza vit. D3

ano, ale aspoň nějaký vit tam bude ne? Mě jde zatím pouze o to, aby měla nějaký příjem, v létě bude po chvílích venku a drahou výbojku si teď nemůžu dovolit. Svůj výběh na zahradě bude moct mít taky až ve 3, 4 letech, taže se mi jedná o chvilkovou záležitost, zatím..

V samotném UVB žádný vitamín není ten je teprve syntetizován z provitamínu po ozáření pokožky bioaktivní částí spektra tj. UVB. Pokud je záření nedostatečné, syntéza se nekoná tudíž ani vit. D3 a je celkem fuk, jak se nazývá zdroj který se vám houpe u stropu terka neemituje-li požadované záření v dostatečně velkém množství.