Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský - bílé fleky

Hroznýš královský
Vyskytl se problem a prosím o radu.
Objevily se mi na něm takové bílé fleky.
Vypadá to jako spálenina, ale spálenina to neni.
Nějak podobně, jako plíseň, ale plíseň to taky neni.
Drží se spíše v chladnější části terária.
Do vody moc nechodí.
Poslední svlek byl na souši, oproti předešlým.
Je to suchý a nemokvá to.
Prostě jako kdyby ty šupiny ztratily pigment.
Některé ty rány jsou pomněrně hluboké a byly na nich strupy.
Někde už ty šupiny chybí a prosvítá bílá kůže.
Má jich po těle docela hodně.
Koupal jsem v hypermanganu.
Bylo mi doporučeno zatim potírat postižená místa BETADINE roztok.
Jinak asi zkusim ještě PANTHENOL spray, který napomáhá regeneraci kůže.

Přikládám pár fotografií, ale za kvalitu se omlouvám.
U nás doma neni nikdo, kdo by toho hada podržel.
Snad budete někdo vědět co to je, nebo mi něco doporučíte.

Děkuji za kladnou odpověď.
S pozdravem
Mára
Případné odpovědi a rady, co to je, nebo co s tim, mi taky můžete poslat na mail: mara666root@seznam.cz
Změna předmětu, původně: Prosím o radu (Arutha)
Změna kategorie, původně: Hroznýš královský (Arutha)

Tak jsem byl na klinice u MVDr Hnízda ,ale tam jsem se dozvěděl ,že je zrovna někde na expedici a vrátí se až v březnu .Doporučili mi tam MVDr.Vopršálka z PRAHY 10,který se také zabývá především plazy.Ten dignostikoval plíseň a dal mi na to vakcínu + vitamíny A,B injekčně.Za 14 dní budu vakcínu opakovat no a uvidím,mělo by to prý pomoci.Ozvu se až uvidím nějaké zlepšení.