Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium pro pralesničky - vhodný substrát a druh

Dobrý den, mám pár otázek k teráriu pro pralesničky.Jaký myslíte že je vhodný substrát?Stačí rašelina?Chci tam pěstovat rostliny např.orchideje,tillandsie atd.A jak je to s hnojení?Orchidejím se prý musí hnojit.A taky jediný zdroj tepla bude zářivka - chci se zeptat jaký nejméně náročný druh na teplo mi doporučíte.Mohly by tam být Phyllobates vittatus nebo Dendrobates auratus?Rozměry jsou 80cm(délka), 41cm(výška) a 50cm(šířka).Můžou tam být dva páry?

Dobrý den, já používám jako substrát vrstvu keramzitu a suché listí dubu, Kytky mi rostou bez hnojení, mám i orchidej Macodes petola už skoro rok a pořád pěkně roste. Oba dva druhy pralesniček co zmiňujete jsou vhodné pro začátečníky, já těm mojim ještě přitápím, aby měli přes den okolo 24stupňů. Terárko pěkně zarostlé je vyhovující pro větší skupinku žab, a nemusí to být jen páry. Mám dobrou zkušenost se skupinkou 1,3 u P. vittatus.