Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomačkané šupiny - Python regius

Zdravím, mám doma asi 4-letou krajtu královskou a chtěla bych Vás poprosit o radu. Asi před dvěma měsíci jsem u ní objevila plíseň (ne zatím nijak rozšířenou), což se mi povedlo vyléčit, jenže i teď se špatně svlékla a to hlavně v místech, kde má šupiny jakoby pomačkané. Žádný podobný problém jsem tu na poradně nenašla, tak přikládám fotky postižených míst. Krmím jednou za dva týdny, vlhkost se v teráriu pohybuje většinou mezi 50-60%, při svleku měla kolem 60%. Teplotu má v nejchladnějších místech 24°C.
Může to být následek té plísně, nebo to s ní nesouvisí?

[hbet1.jpg]

[hbet2.jpg]

[hbet3.jpg]

Ráda jsem se tu po delší době zas objevila :-)
No to je právě to, vážné mi to vůbec nepřijde, nijak jsem to neřešila, ale když jí před týdnem zůstal svlek právě v tom místě.. Myš ji určitě nepokousala, to hlídám. To odření je pravděpodobnější, ale že by mohlo až tak poškodit svlek?

No já dá se říct taky nerosim nijak často, jen když je potřeba a pořád se tam drží těch 50-60%. A větrání mám zajištěný sítí přes polovinu stropu plus dolní lišta. Ten heřmánek ale zkusim.

S tím, že bych měla vlhkost zvýšit, se mi nechce moc souhlasit z toho důvodu, že plíseň už mám s Hadičkou za sebou a není to tak dávno.. Od potkančete to určitě není a mechanické poškození, tomu se mi moc nechce věřit..