Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lak na zadní stěnu terária - Sportakryl

Zdravim, chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s tímto lakem při natírání pozadí v teráriu a jestli je skutečně zdravotně nezávadný při styku s pitnou vodou. Jde mi o to že by měl být v teráriu pro chamelona a ten z toho bude i pít kapky tak aby mu neco nebylo...Nebo by byl lepší Laksil?

Použil jsem jak laksil tak sortakryl na teraria bez pozadí. Jen proti vodě.
S obojím jsem spokojený, jen laksil smrdí jak prase. zase to nejde dělat venku, pač oba laky potrebuji nejakou vhodnou aplikační teplotu.
Laksil tuším aceton neobsahuje, ale xyleny a toluen. nejsem chemik ale vysledek na polystyren bude asi stejný.
Co se týče smradu, je třeba to nechat pár dní pořádně vyvětrat, hlavně né ve velké zimě a pak opláchnout vodou. Mě po týdnu nesmrdělo ani jedno.

Díky, Laksil i Bisil polystyren určitě leptaj - a nerada bych aby mi to po x vrstvách, kdy se mi to podařilo dotónovat rozpustilo...

Koukala jsem na výrobu akvaristického pozadí a tam to natíraj klidně Balakrylem Uni, tak si říkám, že když to nevadí rybkám, tak by to nemělo vadit ani plazům... ? Jen mě zneklidňuje, že je rozpustnej vodou a tak to asi bude dělat neplechu.
Ale fakt moje chemický znalosti jsou chabý, většinou v terárku nic nenatírám a už vůbec ne nic, co je v kontaktu s vodou...

Tak jsem narazila na problém - Balakryl má jiný složení - co jsem koukala, tak dřív měl i atest na pitnou vodu, pak atest na potraviny a teď už nemá ani to... prý ho začali vyrábět někde jinde a nakonec jsem sehnala jen bílej (nějakej starší, kterej má atest na styk s potravinama).

Měli tam i sportakryl a ten byl vhodný pouze ve styku se SUCHÝMI potravinam...

A seš si jistá, že ten balakryl je jinej? Ono ten atest stojí hlavně dost těžké prachy. Tak možná jen nezaplatili a receptura je stejná.
Na stránkách je atest napsaný pro potraviny a dětské hračky. Jak to má na hračky, tak bych se osobně nebál, tam to je přísné až moc.

No... hlavně bych potřebovala ideálně něco bezvarvého - protože jsem si v domnění, že to budu přetírat laksilem dala práci s tónováním lepidla...

Podle prodejce už novej balakryl brát nebude, protože je celkově špatnej, tak nevím, přesný složení jsem sebou neměla...
Právě se docela bojím, zvířata co tam přijdou budou chodit do toho vodopádu pít a nenapadá mě žádnej humánní způsob jak to vyzkoušet, aniž by na to dojeli... Do bazénku přijdou možná rybky, tak mě napadlo zkusit je tam na pár týdnů předem dát a když to přežijou rybky, tak by to mělo být nezávadné i pro agamy...