Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ještěrkovec - poranění nosu

Zdravím potřebuju poradit, dnes nám utekl Ještěrkovec za skřín a poškrábal si nos trochu mu to krvácí, myslím že ránu nemá hlubokou, ale bojím se, že se mu tam zanese špína, když má jako podklad v teráriu písek.Máme mu to něčím zdezinfikovat? A jak máme postupovat, když se mu tam zanese špína. Děkuji za brzké rady
Změna předmětu, původně: Rána poraďte prosím, jsem nevěděl jestli nepotřebuješ vzbudit. (krokodýl)

Ránu bych jen ošetřoval Betadine naředěným 1:10 pro lepší hojení. Pokud se rána zatáhne, je to OK. Pokud by byla otevřená, možná bych ještěrkovce šoupl na čas na ubrousky aby se mu to neobalovalo substrátem.
A jako prevenci bych řádně zajistil terárko;-)