Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon - zvláštní chování

Zdravím a prosím o pomoc... Mám půl roku chameleona, nikdy neměl žádné zdravotní problémy. Roste, svléká se, žere, pije, dostává vitaminy a vápník. Terárko v pořádku, výhřev i UV taky. Vše mám nastudováno a dostal sem i instrukce od chovatele. Dnes to je ale potřetí, co se začal zvláštně chovat. Najednou jakoby ztratil orientaci, pořád se točí na jednu stranu (stále stejnou). Obtáčí se kolem větví, kolem mé ruky, na zemi není schopen kroku rovně, jen pořád točí dokola. Hlavu má pootočenou na tu stranu. Začne to z ničeho nic a tak po hodině to samo zase zmizí. Pokud někdo náhodou víte, co nebo proč se mu to děje, budu rád za odpověď. Předem díky...

žere sám?Pokud ano, tak je to pozitivum. Nemáte v místnosti nějaké chemické přípravky?Odpuzovače na komáry či tak?Krmil bych možná klidně víc, ale to chce vysledovat podle příjmu potravy. V Ústí bohužel nikoho specializovaného na plazy neznám, ale možná někdo přidá kontakt