Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úhyn krajty...?

Ahoj, potřebovala bych poradit. Od chovatele jsme s přítelem zakoupili mládě krajty královské (asi 4 měsíce), převezli jsme ho domů do připraveného terária a vše vypadalo OK (had v poklidu lezl a zkoumal terárium). Bohužel hned další den k večeru byla mrtvá... Byla schoulená, malinko otočená na bok a na jednom místě měla malinko vytouplou páteř. Mohl by mi někdo poradit, jestli jsme něco udělali špatně?? Děkuji za odpovědi :-)

To nás bohužel napadlo, až když bylo pozdě! Fotku nemam, ale jak už sem psala našli sme ji schoulenou a natočenou na bok s vystouplou páteří... Jestli to s tím souvísí nevim, ale to dopoledne "vykakala" spíš to vypadalo jako ptačí lejno (bylo bílé a tekuté) bohužel sme za ten jeden den nestlihli zjistit, jestli je to normální..

Ahoj, škoda, že už ji nemáte. Ještě mě napadá, jeslti je to opravdu chovatel, jestli Vám třeba neprodal zvíře z odchytu. Pochybuji, že kdyby to byla Vaše vina, tak by byla mrtvá po jednom dni, který byla u Vás. Mohla být napadena nějakými vnitřními parazity, což by asi odpovíídalo i tomu trusu.

muzu se zeptat co to bylo za chovatele? znama si poridila taky odchov krajt a davala to na pitvu protoze uz druha ji umrela od stejnyho chovatele nevim ted co to bylo za nemoc ale udajne to maji oba dospelci a unich v jejich velikosti je to neskodny ale mladata vzdy do par tydnu uhynou..presne nevim:(

Převezli domů (v papírové krabici s dýchacími otvory...) a umístili do připraveného terária (v teráriu měl jak teplejší, tak chladnější kout, měl tam připravenou mističku s vodou a ostatní...), hned po umístění se začal plazit a zkoumat nové prostředí... všechno vypadalo v pořádku, to samé další ráno a podle rodičů i odpoledne, když sme však k večeru přišli domů, had byl ve stavu, který sem již popsala. Terárium sme si sice vyráběli samy, ale nepoužili sme žádnou jedovatou barvu nebo cokoli, vše dle doporučení ostatních chovatelů, terárium bylo i dostatečně dlouho větráno! :-(

Pochybuji, že kdyby to byla Vaše vina, tak by byla mrtvá po jednom dni

tohle neni zrovna dobry ukazatel. Pokud by se napr. krajta v novem terariu silne prehrala, mohla by uhynout ve velice kratke dobe a to pouze na zodpovednost noveho majitele.