Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nalezená želva

Dnes jsem jel ze školy autem a najednou jsem viděl přebíhat želvu silnici. Zastavil jsem a nyní mám želvu doma. Chtěl jsem se utvrdit v tom, že to želva nádherná. Souhlasíte?
[http://img37.imageshack.us/img37/7687/img0268wf.jp g]

Je to opravdu tak velký škůdce? Nebo jsou to jen přepapouškované bláboly? Ptám se bez urážky, opravdu mě to zajímá. Mám tyto želvy již několik let v jezírku společně se zhruba stejně velkými rybami (karas zlatý, závojnatka). Dosud mi nechybí ani jediná. Každé jako se do jezírka stahují skokani, aby tam nakladli vajíčka. Půlce jsem nikdy nepočítal, takže nebudu tvrdit, že nesežraly ani jednoho, ale jako pidižabky nám pak běhají po zahradě, takže se dožijí své proměny v žábu. Tak mě zajímá, jestli ty zkazky o tom jak tato želva vyžírá celé rybníky, nejsou přeci jen trochu přitažené za vlasy?