Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bílý hmyz v teráriu

Prosím o radu, chovám želvu a v jejím teráriu, na květinách okolo terária - hlavně africké fialky a na sklenici s rybou se objevil nějaký bílý hmyz asi 1-2 mm velký, leze po květináčích po stole, vlezl mi dokonce i na televizi a do ovládače. Postříkala jsem je raidem, ale zabilo to jen některé a do rána byli znovu. (želvu jsem dala pryč, rybě dala jinou sklenici a květiny omyla ve sprše, ale ten hmyz se na nich stále drží). Může jít o mšice, roztoče? Nebo co? Prosím poraďte. Děkuji Vám.

Je to chvostoskok - nic želvě neudělají. Já je mám v teráriích všude z rašeliny a vysoké vlhkosti a neřeším to. Zkus se kouknout do květináčů s kytkami v bytě a určitě u hodně a často zalévaných kytiček najdeš stejné "broučky".