Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemensky - Zarivku UVA/UVB

Dobrý den, chtel bych se poradit. Mám chamíka (2 mesiční) v terariu 45*45*60 (S x H x V) a používám zarivku Reptli GLo 10,0 UVB 26W. Ale u ní jesahuji teploty cca 31 stupnu pokud je venku teplo, kdyz je chladnejsi je teplota koelm 29-30 . Rád bych koupil nějakou zarivku ktera ma UVA i UVB v jenom (nemohu doinstalovat dalsi svetlo do teraria) tak se ptam jaka zarivka je nejlepsi.

Děkuji
Adam řehoř

No nevím proč strkat do terária další UVA jestli jsem to pochopil tak to zrovna chceš. Reptiglo vyzařuje UVA i UVB jen prvotně jde o UVB proto je to tam napsaný. UVA nepodporuje tvorbu vit.D. Beptiglo celkem postačuje. Na osvětlení bych zvolil buď kompakt, nebo zářivku s denním spektrem jestli máte nedostatečné osvětlení. UVA není potřeba.

Mno bylo me dneska na teraburze receno ze se daji koupit i zarivky UVA/UVB ktera je zaroven vyhrevna, jelikoz mam to reptilo spiralovite, skoro vubec netopi, takže jsem spise shanel jesli neni nejaka zarivka ktera ma oboji ( UVA prej podporuje pigment a taky aby me neuhynuli rostliny v terariu)

Jinak mam noveho chamika toho 2 mesicniho (dneska dovezeny), a chci se zeptat po jaky dobe se prestal bat vasi pritomnosti a zral trebas pred vama ? ten muj se vesmes zasekne a pokud neodejdu nespapa potravu ktera mu vesmes zdrhne mezitim z kelimku. Jinak barvu ma peknou zelenou trosku tmavsi a vypada spokojene.

Diky

protoze jak ctu ruzna fora kazdy rika neco jineho, nekdo ze chamik ma mit 35-38 na vyhrivatku. a taky tuhle teplotu me to da tedka jelikoz venku je teplo, kdyz je chladnejsi tak je to cca 28-30 kolem lampy, coz se me zda malo.

ve sloupci terária stačí teplota 25-30 rozhodně ne víc jestli bude např. v polovině terária 36-8°C vůbec bych se tím netrápil. A Reptiglo má i UVA. A tuším že docela dost oproti UVB. Pro rostliny to celkem bohatě stačí. V odchovnách mám teď přes léto jen UVBčka a rostliny rostou (když nezapomenu zalejt).