Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Eublepharis macularius-Gekončík noční

Dobrý den,
dnes jsem si přivezla domů gekončíka nočního a bude mu teprve měsíc. Připadá mi poměrně malý a tak se bojím, abych mu neublížila. Chci se zeptat jak dlouho mu mám nechat dobu na aklimatizování, a pak jestli ho můžu normálně vyndat na ruku, aby si na mě začal zvykat? Když ho chtěl bratr dnes vytáhnout, začal na něho gekončík syčet. Bylo to proto, že na něho bylo ještě brzy?

Ahoj, nechala bych mu tak týden na aklimatizaci. Nejlepším důkazem, že se již aklimatizoval je, až se rozhodne, na jaké místečko bude chodit na WC. To je znak toho, že si své terárirum již prošel a vzal ho za své. Měsíc starý gekončík je opravdu drobek. Gekončíci jsou hned od narození drzí a agresivní. Syčí, řvou a dělají výpady. Časem z toho pak vyrůstají a věkem zklidní. Je to individuální, někteří se zklidní v půl roce, někteří třeba až skoro v roce a někteří i dříve. Určitě bych ale doporučovala citlivé braní do ruky, aby si zvykal. Nepřistupovat u něj při braní zvrchu, ale z boku a po vyjmutí jej můžete zavřít do dlaně. Udělat jim ze zavřených rukou takovou jeskyňku a počkat vždy až se zklidní a ujistí, že nehrozí nebezpečí. Jen pozor na úraz při skoku z rukou a na ocásek .....