Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co s myší co had nesní, nechce?

Ahoj, vím, že je to asi dost hloupé, ale když had koupenou myš, nebo jinou potravu nebude chtít, nesní. Mám ji normálně dát do přepravky a "živit" dokud ji had nebude chtít? Nebo jak to dělají ostatní chovatelé s nechtěnou potravou?

Děkuji moc za odpovědi.

loading...

Někdy ta odpověď na otázku Kam s ní? není jednoduchá. Pokud máš samozřejmě možnost dát tu myš v bedně do kůlny, garáže, do sklepa... tak je to OK. Pokud takovou možnost nemáš a bydlíš třeba v paneláku, tak je tu problém. Taková myš totiž dost smrdí, a nechat si ji týden doma na skříni bych moc nedoporučoval. U potkanů, zvláště malých, je jiné nebezpečí. Sice nesmrdí, ale... vyskytuje-li se v domácnosti útlocitná bytost v podobě něžného pohlaví nebo dítěte a potkánek začne panáčkovat, drbat se za ouškem atd., pak "tohle roztomilý zvířátko přece nemůžeš dát SEŽRAT HADOVI". Takže v případě omezených prostorových či jiných možností hlodavce šetrně zabít, zmrazit a doufat, že vyhládlý had vezme někdy za vděk mrtvou potravou.

když moje žofka gutka zabila mastomyš a nechtěla ji, nabídl jsem ji regiusce. Ta mrtvý nechtěla, tak jsem vzal velkou pinzetu, drapnul mastomuchu pod krkem a tak dlouho jsem dělal před krajťuli loutkový divadlo, dokud se nezakousla :-D docela prča. Když mě viděla manželka, klepala si na čelo, ... mno ale přeci ji nevyhodím ;-)

mno ale přeci ji nevyhodím

...aneb cesta do pekel je dlazdena dobrymi umysly. Pokud ma nekdo vice hadu z ruznych zdroju - urcite zmineny postup nelze doporucit. Timto zpusobem si lidi nejcasteji zavlecou parazitarni (i jine) infekce do celeho chovu. U nekterych zdanlive zdravych zvirat se infekce nemusi projevit (jsou skryti nosici), pro jine jedince muze byt jeji prenos pres nesezranou mys fatalni.

muzu jen potvrdit ze JaBula ma naprostou pravdu - timto zpusobem (prendavani nesezrane koristi postupne k jinym zviratum v jinych terkach) se daji prenest paraziti a puvodci nemoci nejen na teplokrevnych zviratech ale take na hmyzu (cvrcci a pod...)... Jak se rika nejsem tak bohaty abych setril na krmivu - leceni chovancu pak vyjde mnohonasobne draz (pokud bude vubec uspesne) nez tech par kacek za mys...

Heh...už se mi stal podobný případ jak píše Artuš.Přinesl jsem domu od známé řadu potkánků z kvalitního,čistého a papírového chovu,kterých se už nemohla známá zbavit.Přinesl jsem je domů a přítelkyně hned jak na ně jukla,tak vytáhla jednoho(celkem hezkého-pro mě však potkan jako potkan:-D)...a hned dostal jméno...a že prý jeho néééé..a že nemůžu zabít něco tak roztomilého a ještě k tomu už se jménem...:-)...říkám si SHIT!!!Tak já,že fajn po dlouhé debatě,ale že doma nebude.Ona,že ho udá do neděle(byl pátek)...No nakonec to dopadlo tak,že jsem scháněl já někoho jak vůl a staral se o něj taky jen já.Trvalo mi 14.dní než jsem ho udal.Takže poučení???Krmit jen když není nikdo doma...:-D[http://tera.poradna.net/file/view/6243-fotografie0 084-jpg]