Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topný Kámen pro gekončíka

Ahoj,
co se týče chovu gekončíka sem v tom úpnlný začátečník tak se chci poradit než si přinesu nějakého domů. Koupila sem si terárko exo terra 30x30x45 s výbavou ( světlo kytky, miska, atd.) paní v obchodě mi řekla že stačí když mu koupím žádorvku se spektrem který potřebuje a kámen že mu to stačí. Tak se chci zeptat jestli to opravdu stačí koupit topný kámen 6W. Díky moc jestli mi někdo odpoví...

30x30? Ty brďo a to se ti tam ještě kromě misky na vodu a vápník a kytek co sis koupil vleze i gekončík? To je i pro jednoho dost drsný rozměr.
Jinak co se týče žárovky, stačí úplně obyčejná z obchodu. Oni žádné UVA ani UVB nepotřebují. A tak malé terárko se vytopí i žárovkou 25W. Kdybys tam dal i kámen, tak už bys ho mohl uvařit.

no já sem to terárko měla zamluvený a mamka ho šla druhej den koupit...ale nechala si napovídat, tu žárovku potřebuje takže koupila žárovku za 500,-... takže mám se zbavit tý se spektrem a koupit tepelnou?ono to terárko má místo vrchnído dílu sítku takže by se snad neměl uvařit nebo jo?

Terárko je malinkaté a nějaká síťka nahoře to nezachrání. Já osobně bych šel tu za 500 vrátit (jestli to pude) a do terárka dal normální žárovku, a dokonce možná spíš 15W než 25W. Radši kupte obě a teploměr a zkoušejte to tak, aby byly teploty ideální. Místo UVB žárovek sežeňte nějaké dobré vitamíny.