Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ako je to s rozpoznaním pohlavia

Ahoj všetci nadšenci. Všetci vieme že rozpoznanie pohlavia u korytnačiek sa dá určiť v určitej velkosti podla daných znakov. Ja som si všimol, teda určite aj všetci vy že sa to dá aj v určitom veku podla správania. Nemám síce ešte ani jednu korytnačku pohlavne dospelú, ale už samci to na sanice skúšajú,čo sa mi páči,ale až dodnes som si myslel že u mojich G.p.p mám 1,2 podla prvých znakov avšak ked to skúšala samica na samicu? Preto Vás prosím o radu ,je to vôbec možné? Alebo sú to len splašené hormony.

loading...

samci to na sanice skúšajú

Záleží co tím přesně myslíte, protože si pod tím každý může představit něco jiného...

mojich G.p.p mám 1,2

Co má být "G.p.p"? Teoreticky to může být Geochelone p. platynota, Gopherus p. polyphemus, Graptemys p. pulchra, Graptemys p. pseudogeographica, Geochelone p. pardalis a kdoví co všechno ještě, ikdyž některé lze vzhledem k vzácnosti vyloučit :-)? To je navíc taky dost velký výběr dost odlišných druhů, kde námluvy/páření probíhají různě.

Obecně lze říct, že chování podobné náznakům námluv a páření může být i projevem agresivity nebo dominance a nemusí mít s pohlavím daných aktérů vůbec nic společného. Tedy odvozovat pouze na základě tohoto chování pohlaví nemá smysl.