Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Leguán - osvětlení

Zdravím, jaké by jste mi doporučili produkty pro leguána pro výhřev, UVB a světelné spektrum? S vzdáleností od UV je to individuální, může k tomu na pár cm ale někdy je i 20-30cm daleko. Máte nějaké tipy a postřehy? Předem díky za odpověď.

U kvalitynych Uvb vybojek musiš ratat s minimalnou vzdialenostou od zvierata 35 cm.Ja použivam na ohrev 2 x 120 W Par žiarovky,denne spektrum svetla mi - ako tak - nahradza 70 w metalhalidovy reflektor, zdroj Uvb mam 60 W Megaray. Všetko ale zaleži od vyšky terarka.Rataj velkost vybojky s objimkou od 18 cm + 35 cm vzdialenost a maš hned 53 cm .Aby ti vedel niekto presne poradit,prilož fotku terka aj s rozmermi.Ja mam vyšku terka 260 cm!!!To len preto ti spominam,lebo budeš určite potrebovat slabšie zdroje na ohrev.

vůbec ne ;-), i když o přínosu vzhledem k zadání silně pochybuji :-). Leguán zelený vs. osvětlení by tu na poradně možná vydalo na knížku, takže prosím oskarka vpravo nahoře políčko HLEDAT. Chce to trochu samostudia (především před pořízením leguána, ale to už je teď fakt jedno) herdek. Případné doplňující dotazy jistě někdo rád odpoví. Zamykám.